Головні новини України та світу 8 листопада. Коротко

8 Листопада 2022, 20:36

Сьогодні відбулася передача тіл українських військовослужбовців. Вдалося повернути рідним тіла 38 захисників. Від початку роботи Офісу Уповноваженого загалом вдалося повернути 663 тіла.

Кабмін затвердив постанову про звільнення від сплати ПДВ та ввізного мита газогенератори, електричні двигуни та генератори для уникнення кризового опалювального сезону цього року.

ГУР МО повідомляє, що ропагандисти рф роздають нові вказівки журналістам у зв’язку із високим рівнем невдоволення населення. Їх закликають називати ЗСУ «бойовиками» та «збройними формуваннями». А також ні в якому разі не вживати абревіатуру «ВСУ». Військове керівництво України просять приписувати «західним кураторам Києва», а також вибухи та партизанські диверсії просять більше не називати «хлопками».

Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради два законопроєкти, які мали б продовжити воєнний стан і мобілізацію в Україні ще на 90 днів — до 19 лютого 2023 року.

Працівники Довженко-Центру не пустили нову тимчасову очільницю Юлію Кажан разом із заступником голови Держкіно Максимом Александровим до будівлі кіноархіву. Під входом до будівлі у Александрова журналісти запитували, якими були критерії до призначення Кажан на посаду. Заступник відповів, що не був на співбесіді, тому не знає про критерії. Команда Центру виступає проти призначення Кажан, бо в неї немає попереднього релевантного досвіду у кіноструктурах. Довженко-Центр найближчим часом хоче провести акцію проти ліквідації фільмофонду і призначення некомпетентних осіб на керівні посади.

Генштаб повідомляє, що сьогодні російські війська завдали 3 ракетних та 10 авіаційних ударів. Від цього постраждали райони населених пунктів Харківської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей.

Китай пообіцяв рішуче протистояти будь-яким спробам Тайваню вступити в змову із зовнішніми силами та добитися незалежності, заявив речник МЗС країни. Зауваження прозвучали у відповідь на запит про план інвестувати понад 10 мільйонів євро у виробництво мікросхем у Литві.

США виділять Україні 25 $млн для боротьби з енергетичними проблемами внаслідок обстрілів, повідомила представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд під час візиту до Києва.

Польща укріпила свій кордон із територією Росії, Калінінградом, колючим дротом через підозри, що це може стати ще одним пунктом пропуску. За словами міністра оборони Польщі Маріуша Блащака, цей крок стався після повідомлень про те, що московська авіаційна влада почала запускати рейси з Близького Сходу та Північної Африки до Калінінграда. «Ми також плануємо побудувати електронний бар’єр на цьому кордоні», — сказав речник прикордонної служби Польщі Конрад Швед.

Автор:
Тиждень