Головні новини України та світу 30 травня. Коротко

30 Травня 2022, 22:04

Про Україну

Новопризначена пані посол США Бріджит Брінк повідомила у твіттері, що прибула до Києва. 

Роспропаганда поширює наратив про начебто рекордний врожай зернових в росії, хоча з  історичного рекорду у 2017 році, врожайність в рф постійно знижувалась. Так пропаганда намагається пояснити появу викрадених в Україні 400 тисяч тон зерна – Центр протидії дезінформації.

Родичі захисників Маріуполя оголосили про створення Ради дружин і матерів захисників України «Жінки зі сталі». Вона буде медіатором між рідними і владою задля привернення постійної уваги до проблеми полонених і не тільки. Що родичі захисників із "Азовсталі" розповіли під час брифінгу читайте тут.

В Україні планують створити постійне представництво Міжнародного кримінального суду, – генпрокурор Ірина Венедіктова.

Петра Порошенка з третьої спроби випустили з України. За його словами, він прямує на конгрес Європейської народної партії в Роттердамі.

Міністерство реінтеграції більше не займатиметься обміном полоненими. Цю функцію повністю передано розвідці Міноборони і СБУ, повідомила міністерка реінтеграції Ірина Верещук.

Kalush Orchestra разом з Сергієм Притулою на благодійному аукціоні продали кубок з Євробачення-2022, який гурт виграв у Турині за $900 000. Кошти підуть на комплекс безпілотників PD-2 для нашого війська

29 травня у Варшаві українці організовували марш вдячності полякам за прийом біженців та допомогу у боротьбі з Росією, повідомив посол України в Польщі Андрій Дещиця.

Хакери міжнародної групи Anonymous повідомили про масивну кібератаку на урядові сайти Білорусі, як пояснюється — "за причетність до вторгнення в Україну".

Новини регіонів та з фронту за день ви можете почитати тут

Також підписуйтесь на канал Тижня у Telegram

Про світ

Міністр закордонних справ Китаю Ван І провів переговори зі своїми колегами з 10 тихоокеанських острівних держав на Фіджі в рамках дипломатичного туру, який викликав глибоке занепокоєння Заходу. На зустрічі обговорювались пропозиції Пекіна радикально посилити свою участь у безпеці, економіці та політиці південної частини Тихого океану. Втім десять острівних держав відмовилися укласти широкомасштабний пакт про регіональну безпеку з Китаєм через занепокоєння потрапити до орбіти впливу Пекіна. На переговорах на Фіджі між главою МЗС Китаю та лідерами малих острівних держав не вдалося досягти згоди, що стало серйозною дипломатичною невдачею для Пекіна, – пише турецьке видання TRT World.

Президент Сербії Александар Вучич оголосив, що він уклав "надзвичайно вигідну" трирічну угоду про постачання природного газу з росією на тлі зусиль Європейського Союзу поступово припинити постачання російських енергоносіїв.

Президент Польщі Анджей Дуда під час візиту до Каїра на прохання президента України Володимира Зеленського обговорить “кілька важливих питань” зі своїм єгипетським колегою Абделем Фаттахом Ас-Сісі.

Швеція може задовольнити вимогу Туреччини щодо вступу країни в НАТО та зняти заборону на постачання озброєння та військової техніки в цю країну, що є можливим з огляду на ситуацію у сфері безпеки та зовнішньої політики, — Expressen.

Також президент Туреччини Реджеп Ердоган поговорив телефоном з путіним. Він пропонує зустріч представників України, росії і ООН у Стамбулі. Повідомлялося також про плани на розмову між Ердоганом та Володимиром Зеленським.

Європейська рахункова палата оприлюднила звіт, де вказано, що витрати ЄС на боротьбу з кліматичними змінами протягом 2014-2020 років були завищені на 20% та реально склали 144 млрд, а не 216 млрд, як повідомлялося.

Ціною компромісу для накладання на росію шостого санкційного пакету ЄС, який включає нафтове ембарго, стане повне виключення для Угорщини, яке до того ж не міститиме чітких термінів. Про це пише New York Times. Це не принесе серйозних фінансових вигод москві з огляду на розмір ринку Угорщини, але політично стане підтвердженням відмежування Будапешта від інших членів блоку, коли йдеться про росію.

Скандал, який виник після суботнього фіналу футбольної Ліги чемпіонів у Парижі, посилюється. Матч затримали через те, що багато тисяч фанатів англійського «Ліверпуля» не змогли вчасно потрапити на стадіон. Французька влада звинувачує самих уболівальників через їхнє пізнє прибуття, а також заявляє про фіксацію значної кількості підроблених квитків. У британській пресі пишуть про неналежну організацію і вину французької сторони. Перед матчем виникла реальна загроза тисняви з жертвами. У 1989 році за схожих обставин загинули 97 вболівальників того ж «Ліверпуля» під час тисняви на стадіоні Гілсборо.

Автор:
Тиждень