Підписуйтесь на канал Тижня у Telegram
Спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі сьогодні покинула Тайвань після короткого візиту.
Китай продемонстрував своє обурення з приводу візиту американської посадовиці найвищого рівня за останні 25 років на острів сплеском військової активності в навколишніх водах, викликом посла США в Пекіні та зупинкою імпорту кількох сільськогосподарських продуктів з Тайваню.
За даними міністерства оборони острова, деякі із запланованих військових навчань Китаю мали відбутися в межах морської та повітряної території Тайваню довжиною в 12 морських миль, що є безпрецедентним кроком, який високопоставлений чиновник у сфері оборони країни назвав «рівноцінним морській та повітряній блокаді Тайваню».
Ненсі Пелосі не визнала автономії Тайбея, втім мету візиту вона пояснила тим, що так висловила впевнену підтримку демократії в разі заворушень з китайського боку: «Наша делегація прибула на Тайвань, щоб однозначно дати зрозуміти, що ми не покинемо Тайвань», — сказала Пелосі президенту Тайваню Цай Ін Вень.
Збройні сили Тайваню підвищили рівень бойової готовності. Міністерство оборони Тайваню заявило, що Китай погрожує ключовим портам і містам навчаннями в навколишніх водах. Пізніше Пелосі прибула до Південної Кореї, повідомляють місцеві ЗМІ. Сьогодні у Стамбулі Фонд «
Повернись живим» та компанія Baykar підписали меморандум про подальшу співпрацю.
За повідомленням керівника військового відділу фонду Андрія Римарука, з травня команда «без зайвого розголосу» реалізовувала закупівлю безпілотного ударного комплексу Bayraktar TB2 у складі трьох літаків, наземної станції управління, кількох десятків корегованих боєприпасів та супутнього базового обладнання. За його словами, на сьогодні це найбільша разова угода фонду — 16,5 млн $, зібраних власне українцями.
Головне управління розвідки Міноборони встановило деякі обставини вбивства українських військовополонених в колонії Оленівки. Як повідомляється, полонених допитували слідчі т. зв. «мдб днр» спільно з ПВК “Вагнер” та ФСБ РФ. Під час допитів проти наших військових застосовували тортури та побої. Терористи й окупанти робили це для знущання, фізичного приниження та психологічної деморалізації українських воїнів.
Так в ФСБ планували залучити українських полонених до знімання у проросійських репортажах, аби показати визнання полоненими «скоєних ними злочинів, звірств проти місцевого населення, відречення бійців від своїх поглядів, а також засудження дій керівництва України». ГУР стверджує, що допити не мали успіху, а російська сторона не мала наміру здійснювати обмін військовополоненими.
РФ знищила полонених, аби приховати неналежні умови та допити українських військовослужбовців, які могли б служити доказовою базою у Гаазькому суді. Стверджується, що бойовики ПВК “Вагнер” замінували місця утримання українських бійців з використанням легкозаймистої речовини, що призвело до швидкого поширення пожежі у приміщенні.За повідомленням Генштабу сьогодні російські окупанти намагались штурмувати на Бахмутському та суміжних напрямках, втім всі спроби штурму українські воїни відбили, завдали окупантам втрат та відкинули назад. Були спроби наступу в напрямку Авдіївки, Білогорівки та Мар’їнки, теж безуспішні. Основні зусилля ворог зосереджує на ураженні військових об’єктів на Донецькому напрямку, втім фіксуються активні обстріли Миколаївщини, Харківщини, Запоріжжя.
Україна почне виведення своїх миротворців з місії НАТО в Косово, повідомив новинний портал РБК-Україна з посиланням на джерела в українському військовому командуванні. Україна має контингент із 40 миротворців у Косово в рамках місії НАТО «KFOR». Втім з початком вторгнення, у березні президент Володимир Зеленський видав указ, яким наказав усім місіям повернутися додому для допомоги у війні з Росією. «Повернення національного контингенту означатиме тимчасове припинення його участі в місії KFOR», – цитують слова командування ЗСУ.
Виведення українських військ із Косова відповідає указу Зеленського від 7 березня.
Також сьогодні Азербайджан оголосив про початок контроперації «Відплата», яку розгорнули внаслідок стрілянини між бійцями невизнаного Нагірного Карабаху й азербайджанськими військами. Детальніше про те, що відбувається в регіоні розповіли у новині.