Головні новини України та світу 3 листопада. Коротко

3 Листопада 2022, 21:40

Відбувся новий обмін полоненими. Вдалося звільнити 107 українських воїнів – шістьох офіцерів та 101 рядових і сержантів. Вони захищали Україну в складі різних формувань. 74 бійця брали участь в обороні Маріуполя, деяких з них були добровольцями у складі вертольотних місій, якими їх перекидали в заблоковане місто, – повідомив глава ОП Анджрій Єрмак.

Верховна Рада ухвалила бюджет на 2023 рік. За кошторис проголосували 295 депутатів. Це найзавчасніше ухвалення бюджету за історію України. Зазвичай бюджет на наступний рік приймали в грудні. За даними нардепа Ярослава Железняка, у бюджеті закладено рекордний дефіцит у розмірі у розмірі $38 млрд. Його можуть профінансувати союзники України на Заході.

Також цього дня Рада, серед іншого, схвалила відставку глави Мінрегіону Олексія Чернишова, припинила повноваження нардепів Вадима Рабіновича (екс-ОПЗЖ, втік після великого вторгнення РФ) та Ігоря Васильковського (екс-«Слуга народу»). Улітку стосовно обох повідомлялося про можливе припинення громадянства України указом Володимира Зеленського через наявність іншого громадянства.

Ще одним рішенням Рада узаконила можливість військовим брати відпустки до 10 днів під час дії воєнного стану.

Спеціалісти МАГАТЕ не знайшли жодних ознак підготовки «брудної бомби» в місцях, які вони відвідали в Україні з інспекціями. Інспекції відбувалися на трьох об’єктах. «Наша технічна та наукова оцінка отриманих результатів не показала жодних ознак незаявленої ядерної діяльності та матеріалів у цих трьох місцях», – заявив директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Президент Володимир Зеленський поспілкувався з лідером Індонезії Джоко Відодо та отримав запрошення на саміт Групи-20, який відбудеться в Індонезії в середині липня. Разом з тим під час брифінгу сьогодні Зеленський повідомив, що не прийме запрошення, якщо в саміті братиме участь Владімір Путін: «Позиція моя особиста і позиція України була в тому, що якщо лідер Російської Федерації буде брати участь, то Україна не буде брати. Подивимось, як буде в майбутньому».

Читайте також: Керівник Банку Англії заявив, що економічна криза в країні найгірша за півтоліття

Швейцарія відхилила новий запит Німеччини на постачання боєприпасів для зенітних установок «Гепард», які передали на озброєння Україні. Берн знову пояснив це політикою нейтралітету. У той же час парламент Болгарії підтримав рішення про надання військової допомоги Києву. Рішення про конкретні обсяги ухвалить уряд протягом місяця. Досі Болгарія не надавала прямої військової допомоги Україні.

Новина про зняття російського прапора з будівлі адміністрації Херсонщини може бути інформаційною провокацією ворога. Про це заявила речниця Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк. Вона зазначила, що окупанти можуть мати намір створити враження про повний вихід із міста, хоча українські військові мають інформацію, що вони готуються до вуличних боїв.

За даними Генштабу, ворог продовжує наступальні дії на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках. На решті напрямів стримує Сили оборони України. Протягом доби противник завдав три ракетних та 16 авіаційних ударів, здійснив понад 40 обстрілів з реактивних систем залпового вогню.

Незважаючи на оголошене завершення часткової мобілізації, військове керівництво російської федерації продовжує набір так званих «добровольців» для у часті у війні на території України. Військкомати отримали вказівки щодо подальшого формування так званих добровольчих підрозділів. Цими «добровольцями» можуть стати чоловіки з погашеною судимістю, без обмеження віку та за будь-якого стану здоров’я, окрім осіб, що мають офіційний статус інваліда.

На екс-прем’єра Пакистану Імрана Хана скоєно замах. Опозиційний лідер був легко поранений у ногу після кількох пострпілів під час вуличного мітингу. Поранення не загрожує його життю. Речник Хана вже звинуватив в організації замаху чинного главу уряду Шебраза Шаріфа, але не навів якихось доказів цьому.

Автор:
Тиждень