Підписуйтесь на канал Тижня у Telegram
Ближче до ранку Росія завдала масованих обстрілів по українських містах. Обстріли велися з трьох напрямів. З акваторії Чорного моря – «Калібрами», з військового аеродрому «Зябровка» у Білорусі – «Іскандерами», а також з бомбардувальників Ту-22м3 у Росії – ракетами Х-22. Всього по Україні прилетіло близько 20 ракет. Представники української влади назвали це «привітанням» з Днем Державності. Обстріли почастішали
Тим часом, член Конгресу США від Демократичної партії Еліса Слоткін заявила, що обидві партії Конгресу – і Демократична, і Республіканська підтримують надання Україні далекобійних ракет ATACMS. Також вога заявила, що у Конгресі усвідомлюють необхідність посилення допомоги Україні в найближчі тижні, після заяв Володимира Зеленського, що вони стануть ключовими для українського наступу.
За даними Генштабу, протягом дня окупанти вели обстріли практично на всіх напрямках. У низці на місць на сході вдавалися до штурмів. Ворогам вдалося дещо покращити тактичне положення напрямах Соледару і Вершини. При штурмі в районі Пісок вороги вдяглися у польову форму ЗСУ з білими пов'язками на руках і ногах.
Глава уряду Угорщини Віктор Орбан почав виправдовуватися після власної заяви про «змішування рас». За його словами, позиція щодо антисемітизму і расизму в нього не відрізняється від позиції канцлера Австрії Карла Негаммера. Саме під час візиту до Відня й пролунали слова. Заява Орбана, мовляв, не має «біологічного» підґрунтя, а йдеться про те, що він просто проти міграції.
Сенат Сполучених Штатів схвалив резолюцію, у якій просять Конгрес визнати Росію державою-спонсором тероризму через дії у Чечні, Грузії, Сирії та Україні. Поки що крок має тільки політичні наслідки, це не свідчить про остаточне визнання Росії спонсором тероризму з боку США.
Президент США Джо Байден та китайський лідер Сі Цзіньпін провели телефонні переговори. Це п’ята розмова цих лідерів за весь час. Дзвінок тривав понад дві години. Співрозмовники обговорили низку питань, включаючи зміну клімату та охорону здоров'я, йдеться в заяві Білого дому. Байден також заявив, що політика США стосовно Тайваню не змінилася, вони «рішуче виступають проти односторонніх зусиль змінити статус-кво або підірвати мир і стабільність у Тайванській протоці».