Головні новини України та світу 27 жовтня. Коротко

27 Жовтня 2022, 20:52

Через нічні обстріли на Київщині пошкодили енергетичну інфраструктуру, не працює низка критичних об’єктів, повідомив керівник ОВА Кулеба. За його словами, в області застосовуватимуть екстрені відключення на невизначений термін. В Укренерго заявили, що попередні графіки відключень більше не актуальні — найближчими днями в Києві та області засосують більш жорсткі й тривалі відключення електропостачання.

В Україні провели тест імпорту електроенергії з Європи — сьогодні здійснили першу тестову поставку потужністю 1 МВт зі Словаччини, повідомили Суспільному в «Енергетичній компанії України». На тлі російських обстрілів і пошкодження енергетичних об’єктів України перед опалювальним сезоном перевіряють можливості постачати електроенергію з європейських країн на випадок дефіциту.

Президент Зеленський заявив, що всі найбільш підготовлені російські війська залишаються на місцях, а не відходять з Херсона: «Це інформаційна атака, щоб ми перекинули війська з інших небезпечних напрямків туди. Війська РФ не готові залишити Херсон, але вони знають: якщо Сили оборони досягнуть успіху, вони не матимуть змоги вийти звідти».

Київрада перейменувала понад 40 вулиць, провулків та площ, назви яких пов’язані з Росією чи СРСР, повідомив міський голова Кличко. У Києві з’явились провулок Кузьми Скрябіна, вулиця Левка Лук’яненка, вулиця Кастуся Калиновського, провулок Павла Лі, вулиця імена Максима Левіна та інші.

Пентагон презентував нову оборонну стратегію США: у ній зазначено, що Росія становить «серйозні постійні ризики в ключових сферах», зокрема ядерну загрозу США та партнерам. Ще один викликом для оборонної стратегії США є стримування КНР.

«Не інструкція, а прохання»: Верещук про свої слова, що українцям не варто на зиму повертатися з-за кордону. «Якщо жінки з дітьми, перебуваючи там весняні і літні місяці, приймають для себе рішення повертатися до рідних домівок на зимові місяці, то я просила – це була не вказівка, не інструкція, а прохання – якщо можна, залишитись в Європі через зиму», – сказала Верещук.

За її словами, це варто зробити з безпекових міркувань, а також через енергетичну ситуацію, бо збільшення кількості людей також підвищує навантаження на мережі

В окупованому Бердянську російські військові заявили про «вибіркову перевірку» телефонів місцевих. Як повідомила російська «адміністрація» окупованого міста, її будуть цікавити «підписки на пропагандистські ресурси київського режиму». Зокрема, при їх виявленні людина отримуватиме попередження, а надалі – штраф та кримінальну відповідальність.

Сполучені Штати прискорили розгортання модернізованих тактичних бомб B61-12 на базах НАТО в Європі.
Про це пише видання Politico з посиланням на дипломатичну телеграму та двох співбесідників, які. Прибуття модернізованої гравітаційної бомби повітряного базування B61-12, раніше заплановане на весну 2023 року, перенесли на грудень цього року, повідомили представники США союзникам по НАТО під час закритої зустрічі в Брюсселі цього місяця, повідомляється в телеграмі.

Китай готовий працювати із США, аби знайти шляхи взаєморозуміння для взаємної вигоди для обох країн.
Про це лідер КНР Сі Цзіньпін заявив у посланні на заході Національного комітету з американсько-китайських відносин. За його словами, Китай і США як великі держави повинні зміцнювати зв’язок і співпрацю, щоб допомогти забезпечити стабільність у світі.

Автор:
Тиждень
105