Сполучені Штати, Японія та Південна Корея сьогодні попередили Північну Корею, що «безпрецедентний» масштаб відповіді можна очікувати, якщо Пхеньян проведе сьоме випробування ядерної бомби. США та союзники вважають, що Північна Корея може вперше з 2017 року відновити ядерні випробування. Під час спільного виступу вони повідомили деталі нових заходів, яких можуть вжити, без особливого уточнення. Йдеться про «непогані» варіанти відповіді на ядерну ескалацію.
Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив у середу, що Китай вирішив порушити статус-кво Тайваню. КНР називає такий статус більше не є прийнятним, повідомив Блінкен. Відтак Китай почав посилювати тиск на острів, включно з можливістю застосування сили. Ентоні Блінкен сказав, що Китай змінив рішення в домовленості між Вашингтоном і Пекіном про те, що всі питання щодо автономного Тайваню будуть вирішуватися мирним шляхом.
«Змінилося ось що: рішення уряду в Пекіні про те, що такий статус-кво більше не прийнятний, що вони хочуть пришвидшити процес, за допомогою якого вони будуть прагнути возз’єднання», — сказав Блінкен. Він додав, що Китай також прийняв рішення посилити тиск на Тайвань і не відкидає можливість «використання сили для досягнення своїх цілей», якщо тактика тиску не спрацює, цитує держсекретаря США Reuters.
У вівторок вранці в Римському університеті Сапієнца відбулась жорстока сутичка між поліцейськими та студентами, які протестували проти ультраправої партії Джорджії Мелоні «Брати Італії». Молоді активісти зібралися, щоб висловити незгоду з тим, що деякі політики «Братів Італії» відвідали на конференцію в університеті. Протестувальники тримали банер із написом «Фашисти, геть з Сапієнца». Акція протесту мала бути мирною, втім ситуація напружилася після того, як правоохоронці не пустили демонстрантів на конференцію. Повідомляється, що деяких учасників акції били кийками та «тягнули по землі» з місця подій. Euronews з посиланням на італійську пресу пише, що на демонстрації було близько п’ятдесяти студентів. Керівництво університету засудило агресію поліції.
Сьогодні сенат Польщі ухвалив постанову, яка визнає російську владу терористичним режимом. Сенат закликав до аналогічних дій всі країни, «які підтримують мир, демократію та права людини».
Сьогодні Україна та Росія провели черговий обмін полоненими. Додому повернулися 10 українських військовослужбовців. Серед них є один офіцер та 9 рядових і сержантів. Також росіяни передали тіло американського добровольця, ветерана армії США Джошуа Алана Джонса, що загинув у боях за Україну.
Мінреінтеграції повідомляє, що в результаті пошукової роботи ексгумували близько тисячі тіл загиблих українських військових та мирних громадян. Зокрема, майже 450 з них знайшли в Ізюмі – на місці одного з наймасовіших поховань.
Окупанти не припиняють вести наступ на Бахмутському та Авдіївському напрямках. Підрозділи Сил оборони відбили атаки російських військових у районах населених пунктів Бахмутське, Бахмут, Іванград, Андріївка, Соледар, Курдюмівка, Красногорівка, Новомихайлівка, Невельське, Мар’їнка та Кам’янка на Донеччині.
Генштаб повідомляє, що на Росії проводять вербування приватними військовими кампаніями увʼязнених в закладах відбування покарання у Брянську та Брянській області, аби поповнити бойові втрати. Сьогодні також Сили оборони в районах населених пунктів Коржове та Миколаївка Луганської області нанесли удар по штабах окупантів. Втрати склали до 60 осіб, не менше 10 з них – офіцери.