Головні новини України та світу 25 липня. Коротко

25 Липня 2022, 21:30

Підписуйтесь на канал Тижня у Telegram

Дискусія про посилення української військової авіації, яка триває у медіа, потроху набуває форм імовірної практичної реалізації. Поки що все ж не йдеться про літаки західних зразків,але міністр оборони Словаччини Ярослав Надь заявив, що його держава розглядає можливість передачі Україні 11 Міг-29, які припинять використовувати наприкінці серпня, повідомляє Sky News. Їх замінять чеські та польські літаки, які патрулюватимуть небо над Словаччиною. Водночас Надь зазначив, що Словаччина не зможе передати машини безкоштовно.

Особливих змін на фронтах в Україні, за повідомленням Генштабу ЗСУ не сталося. Станом на вечір відомо, що на Харківщині на напрямку Цупівка – Дементіївка українські воїни завдали окупантам значних втрат. Водночас у районі Вуглегірської ТЕС окремі підрозділи ворога мають частковий успіх. Українські десантники повідомили про збиття ворожого літака Су-25, а також гелікоптера Ка-52 «Алігатор».

Росія продовжує енергетичну війну проти Заходу. Газпром заявив, що вдвічі скоротить нинішнє постачання газу до Європи трубопроводом «Північний потік-1» через ремонтні роботи. Це сталося, нібито, через вихід з ладу ще однієї турбіни. При цьому уряд Німеччини заявив, що немає технічних причин для обмеження постачання газу.

Читайте також: Die Welt: Як страх перед гнівом громадян призводить до зелених ядерних дебатів

Віктор Орбан шокував світ заявою про «расову чистоту» угорського народу. Якщо придивитися пильніше, то у виголошеній ним промові можна віднайти багато для пояснення політики, яку угорський уряд веде останні 12 років, а також чому він і далі залишається популярним.

Читайте також: Слова Орбана про «расову чистоту» угорців підхопили західні медіа. У тіні лишилася решта промови з критикою всього, крім Росії

Протягом найближчої доби Україна буде готова розпочати експорт зерна із першого з трьох портів, які фігурують у домовленостях між Україною, Туреччиною, ООН та Росією. Першим портом стане Чорноморськ, повідомив заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков. Далі за планом Одеса і третім Південний.

Пісенний конкурс Євробачення-2023 неможливо провести в Україні через питання безпеки, тому його перенесли до Великої Британії. Про це йдеться в офіційній заяві Європейської мовної спілки (EBU). Україна як переможець цьогорічного конкурсу автоматично потрапить до фіналу. Також під час шоу мають використовувати елементи української символіки.

Війна в Україні може вступити в новий етап, оскільки ракетні системи великої дальності від США перешкоджають стрімкому просуванню Росії на сході Донбасу та дають можливість контрнаступати, підсумовує фактичні й імовірні досягнення ЗСУ видання Bloomberg. Детальніше про це у нашій публікації далі.

Читайте також: Bloomberg: нова далекобійна зброя для Українів від партнерів відкриває нову фазу війни

Державні ЗМІ М’янми повідомили, що військовий уряд провів чотири страти в країні уперше з 1988 року. Страчено демократичного активіста Ко Джиммі та колишнього законодавця від усуненої від влади Національної ліги за демократію Фйо Зея Тау. Імена ще двох страчених осіб невідомі.

UPD. Окрім того, день позначився кадровими рішеннями. Президент Володимир Зеленський здійснив дві відставки і два призначення. З посади заступника секретаря РНБО звільнили Руслана Демченка, який відомий участю в підготовці "Харківських угод" у 2010-му, а з 2014-го по 2019-й займав посаду радника тодішнього президента Петра Порошенка. Останнім часом Демченко очолював також Комітет з питань розвідки при президенті. Замість Демченка його очолить генерал Кирило Буданов. Ввечері опублікували також указ про відставку Григорія Галагана з посади командувача Сил спецоперацій ЗСУ. Новим командувачем став генерал Віктор Хоренко.

 
Автор:
Тиждень