Головні новини України та світу 22 червня. Коротко

22 Червня 2022, 20:24

Новини регіонів та з фронту за день ви можете почитати тут

Також підписуйтесь на канал Тижня у Telegram

Про Україну

Зібрана інформація та докази свідчать, що російські військові стратили репортера Макса Левіна. Можливо, цьому передував допит і навіть катування, – «Репортери без кордонів». Левін загинув під Києвом у березні, коли там стояли війська окупантів.

Фонд «Повернись живим» отримав офіційне право купувати з-за кордону товари військового призначення. Про це повідомили у самому фонді. Там зазначили, що  стали першим благодійним фондом в Україні, який отримав таке право.

У Ростовській області рф сталася пожежа на нафтобазі. У соцмережах публікують відео з безпілотником, який пролітає поруч з базою незадовго до пожежі.

У Києві пройшла церемонія прощання із засновником та командиром «Карпатської Січі», а також «Легіону Свободи» Олегом Куцином (Кум). Він загинув на Харківщині, на Ізюмському напрямку, повідомив Олег Тягнибок.

Львівський суд продовжив арешт підозрюваному у держзраді та колаборації з росіянами Віктору Медведчуку ще на 60 днів без визначення розміру застави. Нардепа затримали 12 квітня після його спроби втекти з України до москви.

Сергій Притула повідомив, що на цю мить зібрали вже 202 000 000 гривень на купівлю Байрактарів.

Основне з виступу начальника ГУР МО Кирила Буданова : 

На цьому етапі війни загрози вторгнення білоруської армії на територію України немає; 

Можливо, що найближчим часом частина полонених захисників з "Азовсталі" повернуться додому; 

На Херсонщині стався замах на нардепа-зрадника Ковальова, колаборант вижив, але в якому він стані — з'ясовується.

Про світ

Щонайменше вісім китайських та російських кораблів зафіксували у водах поблизу Японії цього тижня. За даними оборонного відомства Японії, п'ять російських суден на чолі з протичовновим кораблем пройшли Цусімською протокою і тиждень залишалися поблизу японських островів. Два китайських військові кораблі і один допоміжний у вівторок зафіксували біля островів Ізу. Таку активність у CNN назвали черговою ознакою очевидного тиску на Токіо в світлі подій в Україні і довкола Тайваню.

Кількість громадян Китаю, які шукають політичного притулку за кордоном, різко зросла протягом 10 років після приходу до влади лідера Комуністичної партії Китаю Сі Цзіньпіна. Про це свідчить проведений правозахисною групою Safeguard Defenders аналіз, який оприлюднило агентство ООН у справах біженців. Зокрема, кількість таких людей зросла з 12 тисяч у 2012-му до 120 тисяч торік.

Коаліція в Італії, очолювана прем'єр-міністром Маріо Драґі, переживає найбільше потрясіння з часу формування. Каталізатором став несподіваний вихід глави МЗС Луїджі ді Майо з "Руху 5 зірок" – найбільшої парламентської політсили, яка має 227 мандатів. Це сталося на тлі тижневої суперечки ді Майо та лідера "5 зірок" Джузепе Конте щодо постачання зброї Україні. Конте вважає це розпалюванням війни, ді Майо – правильним кроком. Разом із ді Майо партію залишили щонайменше 60 осіб.

Щонайменше 920 людей загинули і сотні поранено внаслідок потужного землетрусу в Афганістані. Епіцентр землетрусу зафіксували у 40 км від південно-східного міста Хост.

У москві перейменували площу, на якій розташована будівля посольства США в країні. Тепер це "площадь донєцкой народной рєспублікі, 1". На сайті посольства США станом на цей момент використовують стару адресу.

Голова Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) заявив, що Європа повинна підготуватися до серйозного скорочення поставок газу з росії.
«Я б не виключав, що росія продовжуватиме знаходити різні проблеми тут і там щоб знайти  виправдання для подальшого скорочення поставок і, можливо, навіть повністю припинити їх», – сказав Фатіх Біроль у заяві. Він зазначив, що недавнє скорочення надходжень палива може бути спробою  росії поширити більший політичний вплив напередодні зимових місяців, коли попит буде особливо великий. Втім, МЕА не розглядає повне відключення як найбільш ймовірний сценарій, додав голова агентства.

Індійську?? політикиню з племінної громади висунули кандидатом у президенти правлячою націоналістичною партією прем'єр-міністра Нарендри Моді, повідомили індійські чиновники. 64-річна Друпаді Мурму обіймала високі посади в східному штаті Одіша. За прогнозами, вона майже напевно буде обраною, оскільки правляча партія Бхаратія джаната парті (BJP) має більшість у парламенті й може отримати підтримку інших політсил. BJP обрала Мурму кандидатом на засіданні парламентської ради партії у вівторок під головуванням Моді. Президент партії Джагат Пракаш Надда сказав журналістам, що наступним президентом має бути кандидатка від племені.
Вибори президента відбудуться в Індії 18 липня.

Вихід Великої Британії?? з ЄС принесе довгострокові зміни, які призведуть до зростання бідності в країні у наступному десятилітті, йдеться у дослідженні
Resolution Foundation і Лондонської школи економіки (LSE). Фахівці кажуть, що економіці Великої Британії знадобиться «багато років», щоб повністю пристосуватися до наслідків Brexit. Такі висновки озвучили на доповіді «Великий Brexit» в рамках масштабного дослідження економічних змін, з якими країна зіткнеться в 2020-х роках. Нещодавно Управління національної статистики Великої Британії (ONS) оголосило про подальше зростання інфляції — до 9,1%, що є 40-річним максимумом.

Сербія, Албанія та Північна Македонія завтра візьмуть участь у Брюссельському саміті щодо інтеграції з ЄС, незважаючи на погрози бойкотувати подію на тлі розчарування прогресом у приєднанні до блоку. Усі три країни отримали статус кандидатів на членство в ЄС, але жодна не досягла значного прогресу за останні роки.
Прем'єр-міністр Північної Македонії Дімітар Ковачевскі заявив, що держави «підтвердять позицію, що Північна Македонія, Албанія та Сербія мають європейське майбутнє». За його словами, лідери спільно обговорять свої погляди на інтеграцію до ЄС на саміті в четвер. Втім Ковачевський зазначив на сторінці у Facebook, що якщо не буде прогресу в інтеграції, це стане «ударом по авторитету ЄС на Балканах».

Білорусь поставила на кордоні з Україною дерев’яні муляжі танків, повідомив речник Міноборони Олександр Мотузяник. За його словами, це робиться в рамках «заходів оперативного маскування та демонстрації своєї присутності» країни. Білорусь неодноразово заявляла про буцім небезпеку нападу з боку України, а попередньо до 25 червня триватиме перевірка бойової готовності збройних сил країни.

Автор:
Тиждень