Головні новини України та світу 21 липня. Коротко

21 Липня 2022, 21:33

Підписуйтесь на канал Тижня у Telegram


У Лівії після тримісячної перерви відновився експорт нафти з низки родовищ і портів, 21 липня оголосила Лівійська національна нафтова корпорація (National Oil Corporation, NOC). Виробництво збільшуватиметься поетапно аж до повернення до нормальних показників, випливає із повідомлення NOC.

ЄС затвердив сьомий пакет санкцій. Основним обмеженням стане заборона на імпорт російського золота та ювелірних виробів. Минулого року Росія експортувала понад триста тонн золота, що зробило її другим в світі після Китаю найбільшим виробником. Відмова Європи купувати золото позбавить РФ близько 20 мільярдів доларів на рік, однак, кажуть експерти, «вау-ефекту» для її економіки це не створить. 

Читайте також: TF1: ЄС може розморозити активи семи російських банків

Президент Італії Маттарелла підписав указ про розпуск Сенату республіки та Палати депутатів. Напередодні прем'єр Італії Драгі вдруге за тиждень подав прохання про відставку через  «відсутність підтримки». Президент країни закликав його звернутися до парламенту, щоб отримати картину політичної ситуації. Сенат Італії висловив довіру Драгі, проте він не отримав бажаної широкої підтримки.

Велика Британія поставить Україні понад 20 САУ М109 та 36 артилерійських установок L119. Також будуть надані сотні БпЛА, 1 600 ПТРК, РЛС контрбатарейної боротьби та понад 50 000 боєприпасів для наявної артилерії радянських часів.

Росія використала до 60% своїх запасів «високоточного» озброєння, заявив представник ГУР МОУ Вадим Скібіцький. «Стосовно високоточного, як заявляє РФ, озброєння – системи «Іскандер», «Калібр», крилаті ракети повітряного базування, то, за нашими підрахунками, на сьогодні використано від 55 до 60% тих запасів, які були до війни».

Читайте також: The Hill: Україна має шанс після війни відбудувати свою електромережу у новій, «зеленій» формі

Вранці після 10-денної паузи Росія відновила постачання газу у Німеччину через "Північний потік-1" — газопровід знову запрацював після "технічного обслуговування". Раніше уряд Канади, щоб піти назустріч Німеччині, погодився зробити виняток із санкцій проти росії і відправити турбіну, необхідну для "Північного потоку".

Україна може отримати від західних країн сучасні винищувачі 4 покоління, заявив генерал, голова штабу ВПС США Чарльз Браун-молодший.«Є американські, є Gripen із Швеції, є Eurofighter чи Rafales. Отже, є ціла низка різних систем озброєння, які могли б вирушити в Україну», — сказав генерал. Він також повідомив, що США та низка інших західних країн вивчають можливість навчання українських пілотів. Він зазначив, що обговорення цього питання все ще ведеться, хотілося б скласти довгостроковий план створення таких ВПС, які б Києву «потрібні в майбутньому».

 

Автор:
Тиждень