Головні новини України та світу 21 червня. Коротко

21 Червня 2022, 21:57

Новини регіонів та з фронту за день ви можете почитати тут

Також підписуйтесь на канал Тижня у Telegram

Про Україну

СБУ заявляє про викриття російської агентури, до якої входили посадовці Кабміну і Торгово-промислової палати України. Зокрема, у Києві затримано завідувача відділу Секретаріату Кабміну і керівника однієї з дирекцій ТПП. Вони передавали ворогу різну інформацію про обороноздатність, облатування кордону чи персональні дані українських правоохоронців. Російські куратори платили їм за інформацію від 2 до 15 тис. 

До Ради внесено кандидатуру нардепа Дмитра Лубінця на посаду Уповноваженого  прав людини. Лубінець – один і очільників групи «За майбутнє».

Проблема питної води в окупованому Маріуполі набирає обертів. Особливо в Лівобережному районі, який фактично відрізано від доступу до водопостачання. Ситуація з інсулінозалежними повністю вийшла з під контролю. Щоденно хірурги проводять від трьох до п’яти ампутацій кінцівок, – радник мера Петро Андрющенко.

Президент Зеленський провів телефонну розмову з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном та запросив його відвідати Україну.

Україна отримала статус партнера-учасника ініціативи трьох морів, відомого як Тримор'я, — повідомив президент Польщі Анджей Дуда. Тримор'я – це міжнародна економічно-інфраструктурна ініціатива, що об'єднує 12 країн ЄС, розташованих поблизу Балтійського, Чорного й Адріатичного морів

У Запорізькій області відбувся обмін тілами загиблих військовослужбовців. Україна повернула тіла 35 військових, повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції.

Володимир Зеленський повідомив, що підписав закон про ратифікацію Стамбульської конвенції. «Ми розділяємо європейські цінності. Для нас життя і здоров'я людини – найвища цінність», — написав Зеленський. Вчора ВР ратифікування конвенцію – «за» проголосували 259 народних депутатів.

Міністр оборони США Ллойд Остін повідомив, що співпраця між Штатами і Україном тіснішатиме: «Ми збираємося поглибити нашу підтримку Збройних Сил України в сьогоднішній боротьбі, і ми збираємося нарощувати їхню міцну силу для завтрашніх».

Українці, які хочуть запустити новий бізнес, зможуть отримати безповоротні гранти до 250 тисяч гривень в межах нової урядової програми «єРобота»., – зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду. 

«Будь-який українець, що має бізнес-план, і тверді наміри розпочати власну справу, може розраховувати на підтримку держави. Ми плануємо видати 20 тисяч таких грантів за рік. Відповідно, бюджет програми на рік — 5 млрд грн». 

Про світ

У Ізраїлі готуються до п’ятих за чотири роки виборів у парламент. Лідери правлячої коаліції Нафталі Беннет та Яїр Лапід вирішили розпустити Кнесет. Голосування відбудеться наступного тижня. Якщо рішення ухвалять, то посаду прем'єра до нових виборів обійме чинний глава МЗС Лапід, передають у місцевих медіа.

Німеччина може відновити роботу електростанцій на вугіллі, від яких планували відмовитися, через газовий шантаж із боку Росії. «Якщо ми цього не зробимо, то ризикуємо, що наприкінці року перед зимовим сезоном сховища будуть недостатньо заповнені. І тоді нас шантажують на політичному рівні», – сказав міністр економіки Роберт Габек, член Партії зелених, яка виступає за швидшу відмову від вугілля, яке виробляє більше парникових газів, передає Reuters.

Південна Корея вперше успішно запустила орбітальні супутники на ракеті власного виробництва Nuri. 47-метрова ракета вагою 200 тонн стартувала з космодрому Наро на півдні країни. «Шлях із Південної Кореї в космос тепер відкритий», – заявив президент країни Юн Сок Йоль після запуску, – Це плід складних викликів протягом останніх 30 років. Тепер наш корейський народ і мрії та надії нашої молоді досягнуть космосу».

Економісти Goldman Sachs знизили свої прогнози зростання економіки в США і попередили, що ризик рецесії збільшується. Команда тепер бачить 30% ймовірність рецесії протягом наступного року, порівняно з 15% раніше, а також 25% умовну ймовірність вступу в рецесію на другий рік, якщо її уникнути в першому, йдеться у дослідницькій замітці. Це означає загальну ймовірність рецесії у наступні два роки 48% проти 35% раніше.

Міністерство закордонних справ Естонії викликало посла Росії для висловлення протесту та вручення ноти про порушення естонського повітряного кордону. Зазначається, що увечері 18 червня вертоліт прикордонної охорони Росії Мі-8 порушив повітряний простір Естонії на південному сході країни в районі Койдула, а сам інцидент тривав близько двох хвилин.

Індійського інженера Маллікарджуна Редді, який працював у Лабораторії оборонних досліджень та розробок (DRDL) у Хайдарабаді, заарештували за передачу секретних відомостей про розробку балістичних ракет пакистанській розвідці. Про це повідомляє The Times of India. З'ясувалося, що інженер через соцмережі відправляв дані співробітнику розвідки, який видавав себе за жінку на ім'я Наташа Рао і поклявся вийти за Редді заміж. В результаті чоловік передав «коханій» креслення технічних компонентів ракет класу «земля-земля», «Агні» та ракет серії «К», які виробляються спеціально для атомних підводних човнів. Листування тривало два роки.

Російське МЗС викликало главу Представництва ЄС у Москві Маркуса Едерера, щоб заявити йому рішучий протест у зв'язку з поширенням обмежень на вантажний транзит між Калінінградською областю та іншою територією рф і вимагати негайного їх скасування. Зовнішньополітичне відомство рф вважає такі дії порушенням відповідних юридичних і політичних зобов'язань Євросоюзу та такими, що ведуть «до ескалації напруженості». У разі продовження обмежень на вантажний транзит, москва погрожує «заходами у відповідь».

Автор:
Тиждень