Про Україну
Велика Британія передасть Україні американські реактивні системи залпового вогню M270, здатні вражати цілі на відстані до 80 кілометрів.
Україна здобула перемогу над Шотландією (3:1) та вийшла у фінал плей-оф за вихід на ЧС-2022 з футболу.
Очільниця МЗС Швеції Анн Лінде оголосила, що країна виділить четвертий пакет допомоги Україні на загальну суму 95 млн. До пакету увійдуть протикорабельні ракети, протитанкова зброя, рушниці калібру 12,7 мм та інше устаткування.
Компанія Baykar безкоштовно надасть Литві один Bayraktar TB2, на який там збирали гроші з метою подальшої передачі Україні – повідомив міністр оборони Литви Анусаускас. У Baykar попросили натомість передати зібрані за три дні майже 6 млн на гуманітарні потреби України.
Український контрнаступ на Херсонщині привернув увагу російських військ. ЗСУ можуть перебити основний маршрут постачання окупаційних сил в області, — Інститут вивчення війни.
Національний банк підвищив облікову ставку з 10% до 25%. На найнижчому рівні такий крок теоретично матиме наслідком зміцнення обмінного курсу гривні.
Сенат Ірландії визнав актом геноциду вторгнення росії до України.
Укрзалізниця з технічних причин скасувала курсування поїзда №829/830 Львів – Ужгород в певні дати. В напрямку Львів – Ужгород поїзд не курсуватиме 2, 3, 4 та 5 червня. В напрямку Ужгород – Львів поїзд не курсуватиме 2, 3, 4, 5 та 6 червня. Зміни пов’язані із вчорашнім обстрілом Стрийського району.
Слідчі СБУ і ДБР завершили розслідування справи Медведчука за період із 2015 по 2020 роки й передали матеріали в суд. Пдозрюваними є народні депутати Віктор Медведчук і Тарас Козак. Їм можуть інкримінувати передачу рф інформації про секретний підрозділ ЗСУ, розробку антиукраїнського проєкту та шкоду українській економіці через сприяння рф у видобутку нафти та газу.
Через великі санітарні втрати у військових частинах та підрозділах 1-го армійського корпусу 8-ї загальновійськової армії зс рф, продовжується примусова мобілізація на тимчасово окупованих територіях Донеччини
Новини регіонів та з фронту за день ви можете почитати тут
Також підписуйтесь на канал Тижня у Telegram
Про світ
Хорватія виконала всі необхідні умови щодо економічної та фінансової стабільності, тому може приєднатися до країн Єврозони з 1 січня 2023 року.
Серед критеріїв готовності країни до адаптації євро в якості національної валюти є конкретні вимоги щодо стабільності цін, бюджетного фінансування, валютного обміну та довгострокових показників банківських ставок. Станом на сьогодні Хорватія відповідає всім чотирьом цим критеріям.
Нідерланди інвестують в оборону 5 млрд євро – це найбільші інвестиції країни з часів холодної війни.
“Уряд інвестує в оборону додатково 5 млрд євро – це найбільші інвестиції із часів холодної війни. Загрози у світі та війна в Україні показують, що мир та безпеку не можна сприймати як щось само собою зрозуміле”, – зазначила міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен.
Президент Тунісу у середу звільнив 57 суддів, звинувативши їх у корупції та захисті "терористів", оскільки він прагне оновити політичну систему країни після зосередження влади у своїх руках.
Збройні сили Канади звинуватили китайські військові літаки в переслідуванні патрульних літаків, які контролюють дотримання санкцій проти Північної Кореї, іноді змушуючи канадські літаки відхилятися від маршрутів польоту. З 26 квітня по 26 травня авіація КНР кілька разів наближалася до канадських патрульних літаків. Пекін ситуацію поки не прокоментував.
Тайвань заборонив експорт сучасних чіпів до рф та Білорусі. Також під заборону потрапило обладнання, яке може використовуватись для виготовлення мікроелектроніки
Країни ОПЕК+ дійшли згоди збільшити постачання нафти у липні та серпні на близько 50%, дослухавшись до тиску з боку основних споживачів, включно зі США, пише Bloomberg. Водночас росію не виключили зі складу картелю, хоча ймовірність такого кроку обговорювали перед засіданням.
«Сполучені Штати вітають важливе рішення ОПЕК+ щодо збільшення постачань. Ми визнаємо роль Саудівської Аравії як голови ОПЕК+ та її найбільшого виробника в досягненні цього консенсусу», – прокоментувала рішення речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.
Ізраїль погодився на нові умови безпеки, які дозволять Єгипту передати контроль над двома островами в Тиранських протоках Саудівській Аравії. Очікується, що президент США Джо Байден оголосить про домовленість під час своєї поїздки на Близький Схід наприкінці місяця, пише Jerusalem Post. Зараз на островах Тіран і Санафір розташовані багатонаціональні сили, а Саудівська Аравія хоче їхнього відведення. За умовами угоди, Ізраїль погодився розмістити свої сили на узбережжі Єгипту. Острови мають стратегічне значення для судноплавства у Червоному морі і вільного доступу до ізраїльського порту Ейлат. Натомість Саудівська Аравія дозволить ізраїльським авіакомпаніям здійснювати польоти над своїм повітряним простором.
ООН на вимогу турецької влади погодилася змінити офіційну назву країни в документації з «Turkey» на «Türkiye». Це особиста ініціатива лідера країни Реджепа Ердогана, який хоче зробити «Türkiye» парасольковим брендом країнина внутрішніх і міжнародних майданчиках, закликаючи використовувати таку назву у всіх мовах.
США запровадили нові санкції проти росії. Під них потрапили 17 осіб, 16 компаній, 8 яхт і 3 приватні літаки