Головні новини України та світу 12 серпня. Коротко

12 Серпня 2022, 21:02

Підписуйтесь на канал Тижня у Telegram

 

Військові РФ обстріляли приватний сектор Краматорська. За попередньою інформацією є жертви, повідомив міський голова Гончаренко.

 

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що чеський уряд шукатиме консенсусного рішення з приводу заборони видачі віз громадянам росії всередині Європейського Союзу. За словами посадовця, введення цього заходу розглядатиметься на засіданні міністрів закордонних справ країн-членів ЄС, яке відбудеться у серпні.

 

Міністр оборони Резніков повідомив, що до України з Великої Британії надійшли додаткові РСЗВ M270.

 

Німеччина призупинила більшість своїх операцій у Малі після того, як місцевий військовий уряд відмовив миротворчій місії ООН у праві прольоту. Малі, населення якого становить близько 20 мільйонів, з 2012 року зазнало трьох військових переворотів і вважається вкрай нестабільним. Після останнього державного перевороту в травні 2021 року країну очолив перехідний військовий уряд, який, як кажуть, підтримує тісні відносини з Росією.

 

Підконтрольне Кремлю угруповання «ДНР» оголосило, що 15 серпня розпочнеться «суд» над іноземцями, які, ймовірно, воювали на боці України і потрапили в полон.

 

«Судитимуть» п'ятьох людей – громадян Великобританії, Швеції та Хорватії. Їм може загрожувати покарання у вигляді страти, мораторію на яку в угрупованні «ДНР» немає.

 

Прем’єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед оголосив, що Ефіопія завершила третє заповнення свого водосховища мега-дамби на Блакитному Нілі, що може підвищити напруженість у відносинах із сусідами Єгиптом і Суданом, розташованими нижче за течією. Оголошення в п'ятницю з'явилося через день після того, як Ефіопія заявила, що запустила виробництво електроенергії з другої турбіни на Великій ефіопській греблі Відродження (GERD).

 

На Закарпатті виявили масштабне родовище солі, яке може забезпечити 100% потреб України для утримання доріг взимку — повідомили в ОВА. Також підприємство планує постачати і столову сіль для населення

Автор:
Тиждень