Головні новини України та світу 11 липня. Коротко

11 Липня 2022, 21:26

Новини регіонів та з фронту за день ви можете почитати тут

Також підписуйтесь на канал Тижня у Telegram


Про Україну

Український олігарх Рінат Ахметов повідомив, що цього тижня Медіа Група Україна відмовиться на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій каналів і друкованих медіа. Це, зокрема, телеканали "Футбол 1/2/3", "Україна 24», сайт «segodnya.ua» та Vogue UA. Як пояснив у заяві Ахметов, рішення зумовлене набранням чинності так званого закону про олігархів, через який він мав би продати свої медіаактиви, але через війну не може цього зробити за ринковою ціною. Рінат Ахметов у рейтингах стабільно посідає перші місця за статками в Україні, втім у заяві додає, що не є олігархом.

Волонтери міжнародної спільноти OSINT-розслідувачів InformNapalm повідомляють, що ймовірно в росії планують облави на кримських татар в окупованому Криму. До цього висновку прийшли, бо російські медіа почали активно поширювати інформацію про "побиття поранених рашистів в Криму» кілька годин тому. «Сумнівно, що вони б поширювали активно цю історію, якби вона реально мала місце, це більше схоже на сплановану провокацію», – пишуть розслідувачі і зазначають, що напади можуть мати масштаби депортацій. 

Українські сили повільно, але впевнено просуваються на півдні. Однак про успіхи повідомлятимуть лише тоді, коли вони будуть закріплені, – речниця Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

За даними кол-центру Офісу Уповноваженого з питань зниклих безвісти у даній категорії близько 7200 українських військових. Це представники різних формувань Сил оборони, куди входять ЗСУ, Нацгвардія, прикордонники, СБУ та інші. Частина з цих людей у полоні, – про це повідомив Уповноважений Олег Котенко «Суспільному».

Трофейний російський ЗРК «Панцир-С1» вже став на озброєння українських сил ППО і навіть збив першу ціль, – Міноборони. Про місце і саму ціль не повідомили.

Наразі 18 приватних закладів освіти готові безкоштовно або з великою знижкою взяти на навчання дітей із тимчасово окупованих територій. Деякі з них також безоплатно надають проживання. Перелік. Вступ дистанційний, без складання національного мультипредметного тесту, – Луганська ОВА.

Засновник «Громадського радіо»  Максим Буткевич потрапив у полон російських військ, пише "Бабель".

Ірпінь відвідав прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте. «Є причина, через яку ми допомагаємо Україні, і готові прийняти наслідки в Нідерландах: зростання цін, вища вартості енергоресурсів. Побачити цю причину можна тут», – заявив він.

Україна готується до деокупації південних територій, заявив міністр оборони Олексій Резніков виданню The Times

Відсьогодні громадських місць де не можна палити стає більше, а до сигарет прирівняли й засоби для нагрівання тютюну.

Про світ

Ракета класу “повітря-повтря” GÖKDOĞAN з радіолокаційною головкою самонаведення, розроблена та вироблена в Туреччині, пройшла випробування. Її, як і ракету BOZDOĞAN, планують поставити на озброєння цього року.

“Завершено ще один важливий етап у рамках нашого проєкту GÖKTUĞ з розробки однієї з наших національних ракет класу «повітря-повітря» з радіолокаційною головкою самонаведення, яка перебуває на стадії випробувань”, заявили в директораті оборонної промисловості, — Укрінформ.

Президент Шрі-Ланки Готабая Раджапакса повідомив прем'єр-міністру Ранілу Вікремесінгхе, що він подасть у відставку, «як було оголошено раніше», повідомили в офісі прем'єр-міністра. До цього десятки тисяч протестувальників штурмували офіційні резиденції обох лідерів. Після суботніх масових протестів, що виникли на тлі жахливої економічної кризи, спікер парламенту заявив, що Раджапакса піде у відставку в середу. Тепер це підтвердив і сам президент

Правляча партія Японії та її партнер по коаліції здобули приголомшливу перемогу на виборах у верхню палату. Вибори пройшли майже одразу після вбивства колишнього прем’єр-міністра Сіндзо Абе. Ліберально-демократична партія (ЛДП) отримала 63 місця, тобто більше половини з 125 місць, які можна було отримати на недільних виборах, повідомляють місцеві ЗМІ в понеділок. Таким чином, партія, що майже безперервно керує Японією з 50-х років XX століття, зберігає свій статус.

США підтримують рішення Канади повернути Німеччині турбіну для газогону «Північний потік-1», «щоб протистояти зусиллям Росії використовувати енергетику як зброю». Про це заявив речник Держдепу США Нед Прайс. Він також подякував Канаді та Німеччині «за партнерство у притягненні президента Путіна до відповідальності за його невиправдану війну проти України».

Тим часом серед  європейських політиків, а також аналітиків ринків, існує занепокоєння, що Росія не відновить постачання «Північним потоком-1» після 10-денної перерви на техобслуговування, яка почалася сьогодні. Зокрема, міністр економіки Німеччини Роберт Габек попередив, що країни ЄС повинні бути готові на випадок, якщо поставки газу не відновляться. Він також звинуватив кремль у використанні газу «як зброї». Також Габек визнав, що Німеччина стала занадто залежною від російського газу, але за його словами, до кінця року будуть готові два плавучі термінали для доставки зрідженого природного газу.

 Боснії та Герцеговині відбулася пам’ятна церемонія вшанування жертв геноциду в Сребрениці. Саме у нинішні дні минає 27-ма річниця трагедії. Зокрема, на церемонії виступила міністр оборони ?? Нідерландів Кайса Оллонгрен, яка вибачилися перед родичами жертв за відсутність реакції уряду на найбільше масове вбивство в Європі з часів Голокосту. «Міжнародне співтовариство не змогло запропонувати належний захист жителям Сребрениці, і, як частина цієї спільноти, уряд Нідерландів поділяє політичну відповідальність за ситуацію, в якій стався цей провал», ¬– зазначила вона. Заява відбулася на тлі пожвавлення дискусії про роль, зокрема, нідерландських миротворців, які не змогли завадити подіям Сребрениці, хоча перебували саме в тому районі. Минулого місяця прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте вибачився перед ними за «нездійсненну місію», яку вони отримали. У 2019 році кабінет міністрів Нідерландів визнав «часткову» відповідальність за різанину. Хоча позиція уряду Нідерландів полягає в тому, що в геноциді винна лише армія боснійських сербів, але нинішнє «політичне вибачення» є першим за 27 років після події.

В ООН очікують, що 15 листопада цього року населення планети офіційно перетне позначку у 8 мільярдів людей. Позначки у 7 мільярдів населення сягнуло у 2011-му. В ООН зазначають, що потрібні були сотні тисяч років, щоб населення світу сягло одного мільярда, і лише 200 років, щоб зрости в сім разів. При цьому вже у 2023-му Індія випередить Китай і стане найбільш густонаселеною країною світу. Однак зростання населення таки вповільнюється. У звіті прогнозується, що чисельність сягне 8,5 мільярдів у 2030 році та 9,7 мільярдів у 2050 році, сягнувши піку приблизно в 10,4 мільярда людей у 2080-х роках та залишиться на цьому рівні до 2100 року.

Автор:
Тиждень