Головні новини України та світу 1 серпня. Коротко

1 Серпня 2022, 22:38

Підписуйтесь на канал Тижня у Telegram

 

Президент США Джо Байден закликав росію продемонструвати «добросовісний» підхід у діалозі щодо переходу до нової системи контролю над стратегічними наступальними озброєннями, яка має замінити Договір СНО-ІІІ, передає Укрінформ.

«Сьогодні моя адміністрація готова оперативно провести переговори щодо нової системи контролю над озброєннями, яка замінить Договір СНО-ІІІ після того, як він завершить свою дію в 2026 році. Але для переговорів потрібен добросовісний партнер, готовий діяти відповідально», – зауважив глава американської держави.

Водночас, за його словами, «жорстока й неспровокована агресія росії в Україні порушила мир у Європі та стала нападом на фундаментальні принципи міжнародного порядку».

 

Президент США Байден підписав  меморандум про виділення Україні військової допомоги на 550 мільйонів доларів, повідомили в Білому домі.

 

Президент Болгарії Румен Радєв призначив на жовтень нові позачергові парламентських вибори, які стануть вже четвертими в країні за менше ніж два роки.

Призначення позачергових виборів стало наслідком розвалу урядової коаліції на чолі з прем’єр-міністром Кирилом Петковим у червні.

Болгарський президент також призначив тимчасовий уряд, який очолить колишній міністр праці Галаб Донєв.

 

Попередні висновки міжнародних експертів свідчать, що вибухи в колонії в окупованій Оленівці спричинила термобарична зброя, а не ракетний удар, заявив генпрокурор Костін.

 

Президент Алжиру Абдельмаджід Теббун заявив, що його країна зацікавлена у вступі до БРІКСу. Теббун вважає, що приєднання до альянсу допоможе Алжиру уникнути участі у "біполярних конфліктах", повідомляє агентство Algeria Press Service. БРІКС  – група з п'яти країн: Бразилії, Росії, Індії, КНР, ПАР. У рамках БРІКС держави здійснюють економічну взаємодію та політичну координацію. Раніше про бажання приєднатись заявили Аргентина та Іран.

 

У Херсонській області на даний час деокуповані 46 населених пунктів, повідомив (https://www.radiosvoboda.org/a/news-khersonska-oblast-46-deokupovano/31969037.html) в. о. голови Херсонської обласної військової адміністрації Дмитро Бутрій.

 

За його словами, населенню все одно бажано евакуюватися до більш безпечних регіонів до повного звільнення області.

Ізраїль оголосив про плани просувати будівництво спільного з Йорданією багатомільйонного промислового парку вздовж спільного кордону двох країн.

Рішення щодо проекту, який отримав назву «Jordan Gateway», було прийнято під час засідання уряду Ізраїлю в неділю.

Згідно із заявою Ізраїлю, ця ідея була вперше запропонована в 1994 році, коли дві країни нормалізували відносини, але «остаточні деталі» були узгоджені під час зустрічі минулого тижня між королем Йорданії Абдаллою II і виконуючим обов’язки прем’єр-міністра Ізраїлю Яїром Лапідом у столиці Йорданії. , Амман.

Автор:
Тиждень