Головні новини України та світу 1 листопада. Коротко

1 Листопада 2022, 20:55

США планують передати Україні загалом вісім систем протиповітряної оборони NASAMS, повідомили в Пентагоні. Два комплекси мають прибути найближчим часом, ще шість – пізніше.

Полтавщину уночі атакували десятьма дронами-камікадзе «Shahed-136». Шість з них вдалось збити, чотири – влучили у цивільні об’єкти. Дрони летіли з окупованої території Запорізької області, повідомили в ОВА.

На початку листопада Іран планує відправити в Росію партію з понад 200 бойових дронів Shahed-136, Mohajer-6 та Arash-2, заявили в Головному управлінні розвідки Міноборони.

Президент Франції Макрон під час телефонної розмови із Зеленським пообіцяв зміцнити військову підтримку України, зокрема у сфері протиповітряної оборони.

Україна, Туреччина та ООН вирішили не планувати вихід суден «зерновим» коридором на 2 листопада, заявили в представництві ООН при Спільному координаційному центрі у Стамбулі.

Європейський союз готовий виділити вже зараз 25,5 мільйонів євро, щоб забезпечити нагальні потреби енергопостачання України, заявила єврокомісар з питань енергетики Сімсон.

Армія РФ вивезла все медичне обладнання із лікарень у тимчасово окупованому Бериславі на Херсонщині та закриває ці медзаклади. Як повідомив Центр національного спротиву Сил спеціальних операцій Збройних сил України, «ворог продовжує створювати гуманітарну кризу на тимчасово окупованих територіях, аби змусити місцевих мешканців «евакуюватись», а фактично аби депортувати місцевих. При цьому триває мародерство регіону».

Інспектори МАГАТЕ почали пошуки «брудної бомби» на двох українських об’єктах. Перевірка відбувається на запит Києва після того, як Росія звинуватила Україну в підготовці так званої «брудної бомби», повідомили у пресслужбі агенства. За словами Ґроссі, інспектори «незабаром завершать» перевірку і вже цього тижня він надасть перші висновки щодо неї. Місяць тому МАГАТЕ перевірило одне з двох таких місць, і там не було виявлено жодної незаявленої атомної діяльності чи матеріалів.

Прихильники чинного президента Бразилії Жаїра Болсонару влаштували протести у багатьох штатах країни після його поразки у другому турі президентських виборів. Повідомляється, зокрема, що прихильники Болсонару заблокували дороги в 23 штатах і столиці країни та обмежили доступ до міжнародного аеропорту Сан-Паулу пізно ввечері понеділка, що призвело до скасування деяких рейсів. За даними поліції, в один момент було частково або повністю заблоковано понад 300 федеральних трас. Зазначається, що значною частиною протестувальників є водії вантажівок, які є одним із базових сегментів електорату Жаїра Болсонару.

У Білорусі затримують родичів загиблих білоруських добровольців, які воювали за Україну.
Про це повідомляє проект «Беларускі Гаюн». Зокрема зазначається, що силовики затримали родича загиблого в Україні бійця полку ім.Кастуся Калиновського Василя Парфєнкова. Після затримання його змусили записати «покаянне відео», де він називає себе братом загиблого Василя та «зізнається», що був підписаний на «екстремістські» ТГ-канали. Раніше вже були затримані двоюрідний брат, сестра та мама загиблого під Лисичанськом білоруського добровольця Василя Парфєнкова.

Сховища природного газу в Німеччині нині заповнені вже на 98,52% та містять 241,62 терават-години, що є рекордним показником в історії країни. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на ZDF. «У газосховищах Німеччини зберігається більше природного газу, ніж будь-коли. Про це свідчать дані, опубліковані в Інтернеті європейськими операторами газосховищ. Згідно з ними, накопичений станом на 24 жовтня обсяг у 239,64 терават-години перевищив попереднє максимальне значення від 10 листопада 2019 року, коли було зафіксовано 239,62 терават-годин», – йдеться у повідомленні.

Прем’єр-міністр Фінляндії Санна Марін закликала Угорщину й Туреччину якнайшвидше схвалити заявки Швеції і Фінляндії на членство в оборонному альянсі НАТО. «Усі очі зараз прикуті до Угорщини і Туреччини. Ми чекаємо, поки ці країни ратифікують наші заявки. Я вважаю важливим, щоб це сталося, бажано чимшвидше», – сказала Марін на спільній пресконференції з лідерами інших північноєвропейських країн.

Автор:
Тиждень