Хвиля терору у Франції
7 січня терористи напали на редакцію сатиричного журналу Charlie Hebdo та застрелили 12 осіб: 10 працівників ЗМІ та двох поліцейських. Окрім того, сімох осіб поранили під час стрілянини.
Згодом стало відомо, що терористи скоїли напад через публікації, на яких зображувалися карикатури на пророка Мухамеда. За ісламськими нормами під заборону потрапляють будь-які зображення пророка.
Протягом наступних днів теракти у Франції продовжилися: 8 січня двоє невідомих, озброєних пістолетами-кулеметами MP5, влаштували стрілянину на півдні Парижа та поранили двох працівників поліції.
9 січня стало відомо про осіб, які здійснили напад на Charlie Hebdo, а світ став свідком операції з переслідування та ліквідації терористів, яку транслювали у прямому ефірі провідні телеканали.
Зранку підозрювані Саїд і Шериф Куаші викрали автомобіль Peugot 206, захопили заручника та прямували по трасі N2 до аеропорту Шарля де Голя. Перед тим сталася перестрілка між переслідуваними і працівниками поліції. Шлях до аеропорту терористам заблокували і вони забарикадувалися у приміщенні типографії в містечку Даммартен.
Поки всі слідкували за цими подіями на сході Парижу у районі Пор-де-Венсен інший зловмисник скоїв напад на магазин кошерної їжі, де також захопив заручників.
Увечері правоохоронці здійснили штурм, під час якого вбили усіх терористів, звільнили заручника у Даммартені, а у Пор-де-Венсені виявили три тіла заручників. Пізніше представники влади Франції повідомили, що заручників убили ще до початку штурму.
Згодом також виявилося, що всі терористи були пов’язані, а ще одна їхня спільниця нібито змогла втекти до Сирії.
У соціальних мережах поширили хеш-тег #Je suis Charlie (Я є Шарлі), який швидко став найбільш поширеним за всю історію існування хеш-тегів. Він мав на меті показати солідарність із жертвами, які загинули під час терактів у Франції.
11 січня у парижі відбувся Марш єдності на пам'ять про жертв, на який прибули понад 50 лідерів держав, голів закордонних відомств та Європейського союзу. Україну на заході представив президент Петро Порошенко з дружиною. Згідно з повідомленнями у ЗМІ, у марші взяли участь мільйони осіб. Подібні акції відбулися й у інших містах світу.
Загострення бойових дій та трагічне ДТП на Донбасі
Одразу після Нового року бойовики на Донбасі збільшили кількість атак і провокацій проти українських сил.
Повідомлення про напади бойовиків приходили з селища Піски, що поблизу донецького аеропорту та кількох населених пунктів Луганщини (Станиця Луганська і Кримське).
Повідомлялося, що за Станицю Луганську тривають ближні бої, а використання бойовиками артилерії та мінометів призвело до нових руйнувань міста. Зокрема вчергове обстріляли ТЕС у місті Щастя.
За 11 днів 2015 року, за офіційними повідомленнями РНБО, у боях з терористами загинули 11 бійців АТО, а 49 військових отримали поранення.
Окрім того, 6 січня у зоні АТО сталося ДТП, внаслідок якого загинули, за офіційними даними, 12 бійців Нацгвардії, а ще 21 військовий отримав поранення.
Згодом стало відомо, що внаслідок поганих погодних умов зіткнулися автомобіль КрАЗ та автобус «Богдан». Загинули бійці батальйону Національної гвардії імені Кульчицького, які їхали на ротацію.
Міжнародні перемовини
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, який запропонував зробити Астану майданчиком для міжнародних перемовин у «нормандському форматі щодо врегулювання ситуації на Донбасі, був активним на міжнародній арені.
9 січня він завітав до Берліна, де говорив стосовно України з канцлером Ангелою Меркель, того ж дня телефоном він спілкувався з президентом РФ Владіміром Путіним на ту ж тему.
Міністр закордонних справ Павло Клімкін домовився про зустріч голів МЗС України, Німеччини, Франції та РФ зустрінуться у Берліні 12 січня.
Також ситуацію в Україні змогли коротко обговорити президенти Петро Порошенко, Франсуа Олланд та канцлер Меркель під час візиту до Парижу за вшанування пам’яті жертв терактів.
Також у січні
9 січня офіційно почала роботу конкурсна комісія з питання обрання голови Антикорупційного бюро України.
На першому засіданні ухвалили рішення, що комісію очолить Рефат Чубаров.
Також комісія ухвалила рішення, що бюро може очолити іноземець, але це нині суперечить законодавству.
Президент Порошенко хоче, щоб комісія подала на розгляд три кандидатури до 24 січня, але член комісії Віталій Шабунін виступив із критикою заяв президента щодо умов роботи комісії.
Ціни на нафту у новому році не зросли. Станом на 12 січня ціна бареля Brent опустилася до $48,97. Також продовжується падіння російського рубля стосовно євро та долара.