Головне з брифінгу Байдена: які санкції накладуть США на Росію

22 Лютого 2022, 21:51

"Росія вчора оголосила, що просто відрізає собі частину України", – сказав під час виступу президент Джо Байден.

За словами президента, для себе президент РФ Владімір Путін намагається обгрунтувати захоплення нових територій і так готує підґрунтя щоб просунутись значно далі.

Читайте також: "Українці й росіяни для нас рідні": Яка позиція щодо незалежності "Л/ДНР" у країн-учасниць ОДКБ

"Ті санкції, які ми хочемо впровадити більші, ніж те, про що говорять наші партнери. Ми готові йти далі з цими санкціями", – зауважив Байден, – "Путін вважає, що у нього є права оголошувати нові країни і це порушення міжнародного права".

Джо Байден оголосив про перший пакет санкцій – повністю заблоковані два банки – ВЕБ.РФ і російський військовий банк. Також вводяться санкції проти суверенного боргу Росії – це означає, що Росія не зможе торгувати держоблігаціями на світових ринках, додав Байден.

Також від завтра і надалі запроваджуються санкції проти російських еліт та їх родин – " вони беруть участь у корупційних діях Росії", – каже президент США. Також він зазначив, що запуск "Північного потоку-2" не буде просуватись. 

Читайте також: "Путін мріє стати царем і це факт". Що у Туреччині думають про визнання Росією "Л/ДНР"

Поміж іншого США продовжать надавати оборонну допомогу Україні та зміцнювати союзників по НАТО. За словами очільника Білого Дому, якщо Росія не виведе війська з Білорусі, Байден дав дозвіл країнам-партнерам Альянсу збільшити військову присутність в Латвії, Литві та Естонії.

США переконане, що Росія готова йти далі і вести повномасштабну війну проти України. Президент США згадав про понад 150 тисяч військових, яких зібрано біля українських кордонів, до того ж нарощування військової сили як на сході, так і на півдні України підтверджує думку Білого Дому. На запитання журналістів президент не відповідав.