Головна тема – COVID-19. Як завершується кампанія на Харківщині

Політика
23 Жовтня 2020, 08:16

Останнє проведене опитування групи «Рейтинг» демонструє, що серед тих, хто буде брати участь у виборах й визначився з партією, найбільшу підтримку має «Блок Кернеса Успішний Харків» – 45,7%. Далі йде «Блок Світличної Разом» – 19,6% і ОПЗЖ – 13,7%. Після них «Слуга народу» з результатом у 7,4%. На межі проходження Євросолідарність – 4,2% та партія Шарія – 3,7%. Якщо порівняти з попереднім опитуванням, то Блок Світличної майже подвоїв свій результат, потіснивши ОПЗЖ й СН.

Зі картинки видно як варіюється підтримка політсили в залежності від того, де проживає опитуваний. Блок Світличної, наприклад, більше підтримують в області, бо саме там за часів своєї роботи в ОДА вона найбільше піарилася на відкритті різних об’єктів. Блок Кернеса підтримують більше в Харкові, бо саме там парки, лавки та сади, які так активно розбудовує Кернес. «Європейську солідарність» в області взагалі не підтримують, їхній основний електорат проживає в місті.

Агітаційна кампанія під кінець набула проявів чорного піару, який виразився у розповсюдженні неправдивої інформації. Також були повідомлення про організацію концертів. Зокрема в Чугуєві, де розповсюджували фейковий анонс концерту «Ляпис-98» у місті від кандидата у депутати облради Олександра Кухара. Він балотується від партії «Блок Кернеса Успішний Харків». Представники групи заявили, що ніякого концерту в Чугуєві не планують.

Джерело: сторінка "Солнцеликий Харьков" у соцмережах

Шанси діючих мерів

Серед усіх міст Харківщини з населенням бодай 10-15 тисяч осіб лише кілька мерів мають шанси зберегти свої посади. Здебільшого це міста, в яких мери за давньою українською традицією змінюють політичне забарвлення. Йдеться про голів Ізюму, Чугуєва та Люботина. Всіх об’єднує те, що на нинішні вибори вони йдуть від партії «Слуга народу». У Чугуєві Галина Мінаєва обіймає посаду мера ще з 2002 року, тому є велика вірогідність переобрання і цього разу. Інші два мери планують «виїхати» на бренді СН. Чинні голови інших міст області, окрім Харкова, або не балотуються вдруге або ж не мають значних шансів на переобрання. 

Як передає ОПОРА областю також пройшла невелика хвиля відмов від балотування. У Чугуєві, наприклад, один кандидат відмовився від свого шансу стати мером міста. Не можна сказати, що так робили представники тільки одних політичних партій, явище фіксують незалежно від політичних прапорів.

Червона зона карантину

З 19 жовтня Харків, Люботин, Богодухівський, Лозівський та Первомайський райони віднесено до червоної зони карантинних обмежень. Харківська область уже кілька тижнів  серед антилідерів по кількості нових випадків на COVID-19. На цьому ґрунті майже кожна політична сила активно критикувала «слуг». Особливо після того, як в соціальних мережах почали з’являтися публікації про переповненість лікарень, в яких хворих людей тримають прямо в коридорах.

Епідеміологічний стан в області намагалися використати для підвищення свого рейтингу. Своєрідне ноухау зробив у Дергачівському районі кандидат на посаду мера райцентру від СН Костянтин Жидков. Він влаштовує в селах району пункти, де можна здати ІФА-тест на коронавірус. На автівці, в якій возять усе обладнання є політична агітація за партію, що порушує законодавство.

Фото: ОПОРА

Джерело: Facebook Дмитра Дончака

15 жовтня під час засідання ОДА жваво сперечалися Олексій Кучер, який балотується в мери Харкова від СН, та Володимир Скоробогач, який балотується від ОПЗЖ в облраду. Короткий переказ у тому, що Скоробогач критикував Кучера за провал підготовки до зростання захворюваності, а Кучер звинувачував у всьому «ппаєрєдніків», які п’ять років нічого не робили. Тож COVID-19 на фініші кампанії став ледь не головною темою виборів на Харківщині.

Вибори, коли частина Харківської області разом з обласним центром опинилися в червоній зоні карантину, відбудуться вперше. Тож найважливішим питанням стане безпека голосуючих. Оскільки лідери перегонів не змінюються, то хіба що диво завадить Блоку Кернеса отримати найбільшу кількість голосів в облраду. Так само в обласну раду точно пройде й Блок Світличної, й ОПЗЖ. Є невелика вірогідність того, що «чорним лебедем» може стати партія Шарія, яка пройде замість «Європейської Солідарності». Головне питання – чи вдасться штабам достатньо мобілізувати свій електорат та змусити їх піти на голосування. У містах та ОТГ області, натомість, можна очікувати істотне оновлення місцевої влади, починаючи від мерів, закінчуючи депутатами сільрад.