Голові КСУ Тупицькому повідомили про підозру

28 Грудня 2020, 14:39

Голові Конституційного Суду України Олександру Тупицькому повідомили про підозру. Про це йдеться на сайті Офісу генпрокурора у понеділок, 28 грудня.

 

 

Тупицького підозрюють у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка (ст. 386 та ч.2 ст. 384 КК України).

 

За даними слідства, у 2018 році, обіймаючи посаду заступника голови КСУ, діючи з корисливих мотивів, в особистих інтересах та інтересах колишнього голови Вищого господарського суду України, він вчинив вплив на свідка у кримінальному провадженні шляхом підкупу, щоб той відмовився від давання свідчень або дав завідомо неправдиві свідчення.

 

Крім того, він тричі протягом 2018-2019 років надав слідчому Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури України завідомо неправдиві свідчення, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, щодо особливо тяжкого злочину, пов’язаного із протиправним заволодінням майновими активами ВАТ «Зуївський енергомеханічний завод», розташованого на Донеччині.

 

«У зв’язку з тим, що голова Конституційного суду України не з’явився на виклик до Офісу генерального прокурора та не надав документів про поважність причин неявки, повідомлення про підозру, як таке що складене керівництвом Офісу генерального прокурора сьогодні, відправлене йому поштовим зв’язком», – йдеться в повідомленні.

 

Також президентові Володимиру Зеленському відправили клопотання про відсторонення Тупицького від посади судді КСУ на два місяці.