Голова Венеціанської комісії розкритикував український закон про люстрацію

21 Березня 2016, 07:33

Особи, звільнені у порядку застосування закону про люстрацію мають шанси на перемогу над Україною в Європейському суді з прав людини. Про це заявив голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо в телеефірі каналу «Інтер».

«Документ треба змінити. Застосування цього закону до людей може потім розглядатися судами, а також судом з прав людини в Страсбурзі», – сказав він.

Він також прокоментував ситуацію з реформами в Україні.

«І це (проведення реформ – Ред.) також викликає розчарування Венеціанської комісії, оскільки ми довгий час працювали заради України, особливо в сфері юстиції, заради демократії в цій країні, а зараз ризикуємо не помітити хороших результатів», – додав голова Венеціанської комісії.

Він закликав усі політичні сили у Україні до відповідальності і виконання своєї роботи, особливо у Верховній Раді.

Як повідомлялося, у лютому торік комісія вже рекомендувала президенту Петру Порошенку призупинити люстрацію.

Нагадаємо, за словами нардепа Леоніда Ємця, у вівторок, 22 березня, Конституційний суд ухвалить рішення стосовно законності люстрації в Україні.

Також нагадаємо, 18 грудня Венеціанська комісія у висновку вказала, що закон про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного режимів переслідує правомірну мету, але може зашкодити свободі вираження.