Голова УПЦ КП: Святкування річниці хрещення Русі наблизило українські церкви до об’єднання

29 Липня 2013, 20:26

«Державні святкування ми, всі українські церкви, провели разом, і це важливо, бо свідчить про порозуміння між нами. Шкода, що так само разом ми, православні, не змогли помолитися – Московський патріархат молився окремо. Але ми сподіваємося, що час подолання розділення між православними церквами – не далекий. І що в майбутньому ми зможемо разом молитися з нагоди таких свят», – сказав Філарет щодо святкування 1025  річниці хрещення Русі у Києві.

В той же час він вказав, що відзначення річниці хрещення сприяє об'єднанню українських православних церков у єдину помісну церкву. «Всі бачили, як ми з митрополитом Володимиром привіталися у Мистецькому Арсеналі. Хіба це не ознака подолання ворожнечі? А якби не було цих ювілейних заходів – то не було б і такої нагоди показати, що відносини між православними поліпшуються», – сказав він.

«І сама історія Хрещення нагадує нам, що не Москва – наша мати, а Київ – мати для Москви. І усвідомлення цього допомагає долати московську залежність, розуміти, що ми маємо право на свою помісну церкву – як і всі православні народи», – додав Філарет, згадавши про слова президента Віктора Януковича на урочистій Академії про необхідність єднання православних і про те, що держава не дозволить іноземним центрам втручатися у внутрішні справи українських церков.

«Переконаний – завдяки цьому святкуванню ми стали на крок, або навіть на кілька кроків ближчі до єдиної помісної православної української церкви», – сказав Філарет.

Він також відзначив, що ті, хто хотів використати  свято для відродження зниклої імперії та утвердження ідей «Третього Риму», зазнали поразки. «Бо своїми діями, бронепотягами та закликами «дивитися молебень по телевізору» показали, де духовне, а де – мирське», – вказав він.