Голова Укрнафти анонсував великі проблеми у компанії в разі подальшого падіння ціни нафти

10 Лютого 2016, 11:05

Укрнафта може почати розвалюватися в разі падіння вартості нафти до $25 за барель та нижче. Про це заявив голова правління компанії Марк Роллінз в інтерв’ю «Економічній правді».

«За умов падіння ціни на нафту до $25 за барель, ми можемо працювати майже «в нуль». Це при повній відмові від капітальних інвестицій. Але певні капітальні інвестиції компанія все-таки змушена робити. В іншому випадку компанія почне руйнуватися», – зазначив Роллінз.

За його словами, мінімум, який необхідно вкладати для підтримки основних фондів у робочому стані складає від 900 млн грн до 1 млрд грн.

«Ми можемо дозволити собі реалізувати цю програму капіталовкладень тільки за ціні на нафту приблизно $30 за барель. Однак, як ви бачите, ціни на нафту зараз нижче цього рівня, і не виключено, що вони можуть впасти ще нижче», – сказав голова компанії .

На питання про подальшу зміну цін на нафту, Роллінз зазначив, що поточна вартість нежиттєздатна протягом довгого періоду.

«Якби я знав, я був би дуже багатий (посміхається – Ред.). Цілком очевидно, що поточна ціна на нафту нежиттєздатна протягом довгого періоду. Питання в тому, що значить «довгий період». Рік, два, три? Або всього лише півроку? Іранці , які виходять на ринок, це теж окреме питання. Безліч країн, які залежать від нафти, і нафтові компанії в наразі втрачають гроші на цьому», – пояснив він.

Крім того, за словами Роллінза представлений бюджет компанії довелося переглянути з урахуванням падіння цін на нафту.

«Спочатку бюджет розрахували на $43 за барель. Такі ціни були у другій половині минулого року. З урахуванням такої ціни у нас був би цілком непоганий бюджет. Можна було виділити в чотири-п'ять разів більше коштів на інвестиції, ніж минулого року. На буріння свердловин, розвідку, пошук ресурсів, ремонт зламаного обладнання, яке зараз в поганому стані», – підсумував він.

Нагадаємо, Укрнафта перерахувала в держбюджет 1,77 млрд грн дивідендів у 2015 році.

Також нагадаємо, ціни на нафту наразі встановилися у районі $30 за барель марки Brent.