Голова ЦВК заявив, що вибори в Маріуполі сьогодні ще можуть відбутися

25 Жовтня 2015, 13:18

Маріупольська територіальна виборча комісія в неділю, 25 жовтня, ще може організувати процес голосування на місцевих виборах. Про це заявив голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський.

Він не виключив, що виборчі дільниці в Маріуполі ще можуть відкритися з великим запізненням. "Але навіть якщо вони відкриються, наприклад, в 6:00 вечора, то вибори ще можуть відбутися. Їх результат буде легітимним і він може бути встановлений територіальною виборчою комісією", – сказав Охендовський.

За його словами, на даний момент територіальна виборча комісія "загнала себе в глухий кут", оскільки законом про місцеві вибори не передбачений варіант рішення, який може прийняти тервиборчком, вже зірвавши голосування у своєму територіальному виборчому окрузі.

"Законних варіантів виходу з ситуації у самої Маріупольської комісії на цей момент немає, крім одного – прийняти виборчі бюлетені, передати їх дільничним виборчим комісіям та забезпечити проведення голосування. В іншому випадку – кримінальна відповідальність, передбачена 157-ю статтею Кримінального кодексу України за перешкоджання в реалізації виборчих прав громадян України … до 7 років позбавлення волі ", – сказав Охендовський.

Як повідомлялося, напередодні у Маріуполі виявили браковані бюлетені без однієї з партій. Після цьго Маріупольська територіальна виборча комісія в будівлі друкарні «Приазовського робочого» (газета належить Ринату Ахметову) підписала акт про те, що вона не може прийняти бюлетені, надруковані у ній. Уранці 25 жовтня у Маріуполі жодна дільнична виборча комісія не розпочала роботу. У зв'язку з цим ЦВК поскаржилася в Генпрокуратуру через бездіяльність Маріупольського виборчкому.

Порошенко обурився зривом виборів у Маріуполі і закликав призначити нову дату волевиявлення.