Голова Сумської обласної ради Семен Салатенко просить Національне антикорупційне бюро України, Службу безпеки і Генпрокуратуру вивчити результати моніторингу двох робочих груп облради, які свідчать про можливі факти корупції в діяльності Сумської обласної державної адміністрації та її керівника. Про це Салатенко заявив на на прес-конференції 1 серпня.
«Я звертаюся до Національного антикорупційного бюро, в Службу безпеки України, в Генеральну прокуратуру дослідити факти, які були виявлені двома робочими групами при голові Сумської обласної ради щодо (нецільового – Ред.) використання лісів і надр і дати відповідну правову оцінку», – сказав він.
За словами голови Сумської облради, робочі групи, створені за його розпорядженням, виявили факти нецільового використання лісів, земель сільськогосподарського призначення та надр Сумської області. «Більшість цих ресурсів нахабно розкрадається за підтримки людей, так чи інакше безпосередньо пов'язаних з чинною владою і діючою обласною державною адміністрацією», – зазначив С.Салатенко.
Він розповів, що «зокрема, було встановлено, що на території Сумської області близько 8,5 тис. га державних земель використовується без договорів і без оплати будь-яких платежів». Салатенко стверджує, що в результаті державі завдано «мільйонні збитки державі». На його думку, така незаконна діяльність проводиться за підтримки обласної державної адміністрації та її керівництва.
«Це не сподобалося Сумській обласній державній адміністрації», – підкреслив Салатенко. Хоча, за його словами, позови до судів від обласної державної адміністрації про скасування розпоряджень про створення робочих груп не були задоволені, обладміністрація продовжує тиск на представників облради.
«Обласна державна адміністрації застосовує тиск, залякування, погрози … інтриги, повністю зруйнувавши роботу і співпрацю між обласною радою та обласною державною адміністрацією», – сказав голова Сумської облради.
Як сказав Салатенко агентству «Інтерфакс-Україна», він і його команда не раз зверталися в правоохоронні органи і за фактами, які виявили робочі групи, було відкрито 9 кримінальних справ, однак це нічим не закінчилося. №Питання в тому, що правоохоронні органи не реагують», – сказав він.
Сумську облдержадміністрацію з грудня 2014 року очолює Микола Клочко. Салатенко був обраний головою Сумської обласної ради в грудні 2015 року.
Нагадаємо, взимку прокуратура Сумської області запідозрила народного депутата України VII скликання, екс-голову ОДА Володимира Шульгу в низці службових злочинів.
20 січня йому повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень за ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 2 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) ККУ.
Встановлено, що в липні 2014 року підозрюваний, обіймаючи посаду голови Сумської ОДА та будучи народним депутатом України, отримав заробітну плату за період часу, коли фактично перебував за межами України з приватною метою, підробивши офіційні документи про нібито службове відрядження до міста Київ. За фіктивне відрядження до Києва, під час якого він фактично перебував в Австралії і Вануату, Шульзі нарахували близько 5 тис. грн.
Окрім того, екс-голова ОДА в листопаді 2014 року шляхом обману та зловживання довірою переконав чоловіка своєї колишньої підлеглої, яка 24 жовтня 2014 року була затримана правоохоронцями за підозрою в одержанні хабаря, перерахувати на банківські рахунки своїх знайомих понад 1,2 млн грн нібито для внесення застави. Чоловік, позичив вказану суму і виконав вказівку депутата, однак той розпорядився коштами на власний розсуд, не сплативши заставу.
Володимир Шульга – народний депутат України 7-го скликання від партії ВО "Батьківщина". 2 березня 2014 року указом в.о. президента України Олександра Турчинова призначений головою Сумської ОДА. Звільнений з цієї посади 16 вересня 2014 року президентом Петром Порошенком напередодні позачергових виборів до ВР України. Із вересня 2015 – проректор Київського Національного Авіаційного університету.