Голова СБУ про звільнення заручників: Ми готові за одного давати трьох

2 Листопада 2016, 15:16

Глава Служби безпеки України Василь Грицак заявив про готовність до нерівнозначного обміну для звільнення українських заручників. Про це він сказав журналістам в Краматорську в середу.

"Коли відбудеться найближчий обмін – я не хочу стрясати повітря і називати якісь дати або цифри. Але ми дійшли вже до того, що готові віддавати за одного трьох, аби нам повернули наших хлопців", – сказав він.

Грицак запевнив, що вживе всіх заходів для того, щоб всі заручники повернулися додому і нагадав, що в даний час в полоні перебувають 109 українських громадян. За його словами, відомо про конкретне місцезнаходження 57 з них.

"У Мінську попередньо представники "ЛНР/ДНР" визнали, що 47 людейк дійсно у них знаходяться. Ще 494 продовжують вважатися зниклими безвісти", – розповів глава СБУ.

Грицак додав, що списки на обмін підготовлені і неодноразово передавалися іншій стороні.

Нагадаємо, за даними Служби безпеки України, в полоні на окупованому Донбасі перебувають у заручниках 109 українських громадян, ще дев'ятеро – на території РФ, 495 осіб вважаються зниклими безвісти. 

У міжнародному комітеті Червоного Хреста заявляли, що не мають повноцінного доступу до місць утримання людей і на окупованій території Донбасу, і на території, підконтрольній українському уряду.