Алла Лазарева головна редакторка «The Ukrainian Week, Edition Francaise», керівниця напрямку іномовлення, власна кореспондентка «Тижня» у Парижі

Голова регламентного комітету ПАРЄ підтримає санкції проти України

26 Січня 2012, 15:42

“Для Ради Європи захист прав людини — одне з провідних завдань, – заявив Тижню пан Варейкіс. – Особисто я хотів би зробити все від мене залежне, аби Україна рухалася у доброму напрямку, себто — до запровадження реальних європейських стандартів. Я підтримую позицію, згідно з якою Україна є невід'ємною частиною Європи. Отже, право на політичну, і зокрема опозиційну політичну діяльність — це невід”ємне право людини. Право на справедливий судовий розгляд — також”.

Пан Варейкіс зауважив, що не лише в Україні, але й у багатьох інших колишніх радянських республіках частина політичного класу сприймає все, що пов”язано з дотриманням прав людини, як проблеми та зайвий клопіт для себе. “Насправді це хибна позиція, – вважає голова комітету з питань регламенту. – І права людини, і вільний ринок, і відкритість кордонів лише заохочують динамічний розвиток країн світу. Я вважаю, що Україна має розвиватися саме в цьому напрямку”.

Литовський депутат наголосив, що не вважає санкції самі по собі “якимось універсальним політичним методом впливу”. Поза тим, він переконаний: “Коли надходять негативні, тривожні сигнали, коли затверджуються негативні тенденції, то виникають підстави говорити і про санкції також”.

Пан Варейкіс підкреслив, що ініціатор поправки про санкції — голандський депутат Пітер Омзіт — є, як і він, членом Народної Європейської партії. “Пропозицію мого голандського колеги широко підтримують у нашій політичній групі, – уточнив він. – Але головне — не те, як нині будуть голосувати різні європейські депутати. Не те, залишиться позиція про імовірні санкції у тексті резолюції, чи ні. Найважливіше, на мою думку, – це домогтися в Україні позитивних змін.

Стосовно призупинення членства української делегації наступної сесії, якщо Верховна Рада України не узгодить питання пропорційності представицтва влади й опозиції в ПАРЄ, голова комітету з питань регламенту зауважив: “Різні країни чинять по-різному. Хтось піклується про те, щоб опозиція мала всі можливості довести своє бачення. Інші навпаки, намагаються обмежити її присутність. Ми лише зробили висновок: немає ладу в українській делегації. Я зробив офіційний запит новому голові Парламентської Асамблеї Ради Європи Жану-Клоду Міньйону. Він надішле офіційний лист Володимиру Литвину. А далі — справа за Україною. Якщо проблему не буде вирішено, я не виключаю, що питання наступної сесії постане знову”. 

Як раніше повідомляв Тиждень, Моніторинговий комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи ухвалив остаточний список поправок до звіту та резолюції "Про функціонування демократичних інституцій в Україні", які обговорюватимуть у залі засідань сьогодні після обіду. Зокрема, 15 поправка передбачає імовірність санкцій, якщо політична ситуація в державі не покращиться.

Народний депутат від Партії регіонів Сергій Головатий ще не визначився, чи підтримає поправку ПАРЄ про імовірні санкції проти України.