Європейські та євроатлантичні партнери вітатимуть трансформацію Служби безпеки України (СБУ) в деполітизовану, ефективну й безпекову агенцію, що зосереджуватиметься на виконанні її основних завдань, визначених ухваленим 2018 року законом про національну безпеку. У 2020 році існує вікно можливостей для втілення бачення, закладеним цим законом, у практичних реформах для досягнення відчутних результатів. Про це на сторінках спільного проекту The Economist та «Українського тижня» «Світ у 2020» пише голова представництва НАТО в Україні, директор Офісу зв’язку НАТО в Україні Александер Вінніков.
За його словами, у 2020 році у НАТО очікують подальших важливих кроків для імплементації ухваленого 2018 року закону про національну безпеку, що наблизив Україну до європейських і євроатлантичних стандартів і принципів. Сьогодні й у 2020 році існує вікно можливостей для втілення бачення, закладеним цим законом, у практичних реформах для досягнення відчутних результатів.
Вінніков зауважив, що реформа СБУ у цьому контексті є основним елементом. НАТО через своє Представництво в Києві, спільно з ЄС і США надає дорадчу підтримку щодо реформи СБУ у межах Міжнародної дорадчої групи (МРГ) уже більше трьох років. Як і в кожній демократичній державі, реформа розвідувальних і безпекових служб є досить чутливим питанням. Але вона не може бути успішною без залучення до її розробки широкого кола різноманітних зацікавлених сторін і розширення внутрішньодержавного діалогу між ними. І, звісно, не існує магічного, універсального й негайного вирішення цієї проблеми.
«Проте європейські та євроатлантичні партнери вітатимуть трансформацію СБУ в деполітизовану, ефективну й безпекову агенцію, що зосереджуватиметься на виконанні її основних завдань, визначених законом про національну безпеку. До них належать контррозвідка, протидія тероризму й захист державної таємниці. Міжнародна співпраця й інформаційний обмін зі структурами євроатлантичної безпекової та розвідувальної спільноти також лише виграють від прогресу в реформуванні Служби», — наголосив голова представництва НАТО.
- Журнал «Український тиждень» десятий рік поспіль разом із британським The Economist видає українською мовою спецпроект «Світ у…», який пропонує аналітику та прогнози на наступний рік у геополітиці, економіці, фінансах, бізнесі, науці та культурі.