Голова Пентагону пояснив прем’єру Туреччини рішення озброїти курдів у Сирії

12 Травня 2017, 13:09

Міністр оборони США Джим Маттіс зустрівся з прем’єр-міністром Туреччини Біна Йилдиримом, щоб залагодити відносини після недавнього рішення США озброїти групи сирійських курдів, які ведуть боротьбу проти угруповання «Ісламська держава».

Переговори, що відбулися в Лондоні 11 травня, Маттіс назвав «чесними, прозорими і корисними». Він наголосив на рішучості США в питанні захисту Туреччини. Маттіс визнав побоювання Анкари, що зброя, надана курдам у Сирії, може опинитися в руках курдських бойовиків угруповання «Курдська робітнича партія» в Туреччині та Іраку. І Сполучені Штати, і Туреччина вважає це угруповання терористичною організацією.

«Ми підтримуємо Туреччину в її боротьбі з «Курдською робітничою партією». Ми ніколи не надавали зброї цьому угрупованню, і цього ніколи не буде», – наголосив голова Пентагону.

Вашингтон пропонує активізувати обмін розвідувальними даними з Туреччиною, щоб послабити побоювання щодо наданої сирійським курдам зброї.

Прем’єр-міністр Йилдирим попереджав перед зустріччю з Маттісом про «негативні результати» для Сполучених Штатів, якщо вони не дослухаються до стурбованості Туреччини. Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що на зустрічі у Вашингтоні 16 травня проситиме президента США Дональда Трампа скасувати рішення про надання озброєнь сирійським курдам.

Нагадаємо, 9 травня президент США Дональд Трамп підписав план щодо озброєння сирійських курдів. 

Зокрема, адміністрація президента США Дональда Трампа вирішила надати сирійським курдам стрілецьку зброю, кулемети, броньовані автомобілі, боєприпаси та інше військове обладнання. У Пентагоні пояснили це рішення тим, що курди є єдиною наземною силою у Сирії, яка здатна звільнити місто Ракку від бойовиків ІДІЛ.

Операція зі звільнення Ракки від ІДІЛ почалася 6 листопада 2016 року. Однією з основних сил в альянсі «Демократичні сили Сирії», який веде бої проти ісламістів за звільнення міста, є курдські «Загони народної самооборони». США розглядають курдські загони як найефективніших союзників у боротьбі з ісламістами на півночі та сході Сирії.