"Зараз потрібно побачити, чи існують можливості більш широкого і активного залучення до місії спостереження ОБСЄ також і спостерігачів від Російської Федерації і наскільки буде можливою посилення співпраці, налагодження та забезпечення контролю на кордоні. Але хочу сказати, що той, хто очікує результату і успіху від роботи розширеної спостережної місії ОБСЄ, від роботи міжнародних спостерігачів в Україні, повинен пам'ятати про те, що на це можна розраховувати тільки за умови звільнення спостерігачів ОБСЄ, які знаходяться зараз в полоні ", – сказав Штайнмайер.
Також глава МЗС Німеччини зазначив, що обговорював це питання на зустрічі з керівником місії ОБСЄ в Україні.
Як повідомлялося, 27 травня ОБСЄ заявила, що втратила зв'язок з однією з груп місії спостерігачів, які працювали в Донецькій області. У місії розповіли, що до складу тієї групи входять чотири людини – громадяни Естонії, Швейцарії, Туреччини та підданий Данії.
Згодом в МЗС України повідомили, що четверо членів спеціальної моніторингової місії ОБСЄ захоплені проросійськими активістами в Донецькій області.
Іще одна місія зникла 29 травня. Згодом в ОБСЄ повідомили, що таки вийшли із ними на зв'язок, спостерігачі повідомили, що вони у безпеці.
Втім згодом ОБСЄ повідомила, що не може зв'язатися зі своїми спостерігачами на Донбасі.
Водночас, один із лідерів терористів так званої "Донецької республіки" Андрій Пургін заявив, що захоплені раніше на сході України групи спостерігачів ОБСЄ перебувають в місті Сєверодонецьку Луганської області як заручники.
19 червня стало відомо, що ОБСЄ встановила контакт з цими двома групами спостерігачів, але вони поки не звільнені. Особи, що утримують спостерігачів ОБСЄ, не висували жодних вимог.