Голова МЗС Литви засумнівався у вступі України та Грузії у НАТО найближчим часом

8 Серпня 2018, 16:26

У вівторок, 7 серпня, міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що найближчим часом Грузія та Україна не вступлять у НАТО, повідомляє Польське Радіо.

 

"Це майбутнє (Грузії в НАТО) є туманним, але ми закликаємо Грузію послідовно проводити реформи і, коли настане момент політичних рішень, країна буде готова", – сказав Лінкявічюс в інтерв’ю радіостанції "Żiniu Radijas".

 

Литовський міністр нагадав, що ініціативу стати членом Північноатлантичного альянсу демонструють  також  й інші країни на пострадянському просторі, окрім Грузії.

 

"Цього хочуть також Україна, Молдова та Вірменія, але розв’язані Кремлем територіальні та етнічні конфлікти дуже перешкоджають можливості цих держав зблизитися з європейськими економічними та безпековими структурами", – сказав МЗС Литви.

 

Лінас Лінкявічюс  наголосив, що його перебування у Грузії у десяті роковини російської агресії порти цієї країни разом з Яцеком Чапутовичем (МЗС  Польщі), Едгарсом  Рінкевичсом (МЗС  Латвії) та Павлом Розенком (віце-прем'єр  України) є нагадуванням  світу про уроки  російсько-грузинської  війни.

 

"Перебуваючи сьогодні у Тбілісі, ми нагадуємо світу про сумну дійсність, що протягом десяти років 20% території Грузії, незалежної європейської держави, надалі окуповані, а підписані домовленості з агресором, Росією, не виконуються", – наголосив Лінкявічюс.

 

Також міністр додав, що Росія досі не вивела свої війська, як це передбачено угодою, підписаною 12 вересня 2008 року.

 

Нагадаємо, що Президент РФ  Владімір Путін заявив, що Москва "вкрай негативно" сприйме вступ України або Грузії до НАТО і розцінить це як пряму загрозу  національній безпеці Росії.

 

Міністр  оборони  Естонії  Юрі Луйк заявив, що Грузія і Україна повинні готуватися до вступу в НАТО і чекати відповідного моменту, щоб використати його.