Міністр закордонних справ Великої Британії Боріс Джонсон виступив за збереження санкцій щодо Росії і за підтримку України.
Виступаючи в Лондоні на конференції на тему реформ в Україні, на яку прибув і прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, голова британської дипломатії заявив: «Велика Британія не лише намагається вести перед у підтримці реформ в Україні – ми також одна з країн, які найрішучіше виступають проти будь-якого послаблення санкцій проти Росії за те, що вона наробила, за те, що росіяни наробили у Криму і на сході України. І знайте, що Велика Британія віддана наданню нової нелетальної військової допомоги Україні у вигляді транспортних засобів, військово-морського обладнання. Ми віримо в підтримку України. Ми взялися за це надовго».
За словами Джонсона, щодо реформ в Україні «всі погоджуються, що треба зробити більше». Але, сказав він, переважним відчуттям на конференції в Лондоні було те, що Україна йде у правильному напрямку і що вся суть її успіху в тому, що вона створить умови і вже створює умови, за яких бізнес відчує, що «Україна – чудове місце для інвестування», і прийде до України.
Володимир Гройсман, зі свого боку, нагадав, що Україна «стала жертвою агресії Росії і російських військ, російської зброї, і це є очевидний доконаний факт». «Сьогодні йде боротьба не між двома країнами – сьогодні йде боротьба у світі між демократичним світом і недемократичним світом, який хоче знищити демократію», – сказав він.
«Сьогодні треба робити всі кроки, які дозволять змусити агресора відмовитися від своїх планів агресії. І тут є рецепт тільки один: це мають бути всі можливі інструменти – політичні, економічні. І, беззаперечно, зміцнення обороноздатності України – це внесок у перемогу демократії на континенті й у світі», – сказав Гройсман. Він подякував Британії за єдність із Україною в цьому питанні.
Напередодні лондонської конференції з питань впровадження реформ в Україні Володимир Гройсман називав її надзвичайно важливим заходом. «Ми підійшли до конференції з чітким розумінням змін – як вони будуть відбуватися. Ми зростаємо, стаємо інвестиційно привабливою країною. Це дуже добрий сигнал», – додав він.
Нагадаємо, 29 червня набуло чинності рішення Європейського Союзу про продовження економічних секторальних санкцій проти Росії до 2018 року. Санкції були продовжені на шість місяців, до 31 січня 2018 року. Санкції ЄС пов'язані з обмеженням доступу низки російських банків і держкомпаній на фінансовий ринок, ембарго на торгівлю російською зброєю і забороною на експорт в Росію деяких товарів подвійного призначення і технологій в області розробки і видобутку нафти.