Голова Миколаївської ОДА подав у відставку

15 Червня 2016, 12:52

Голова Миколаївської облдержадміністрації Вадим Меріков подав у відставку. Про це повідомив президент України Петро Порошенко під час робочої поїздки в Миколаївську область сьогодні, 15 червня.

"Корупціонери будуть сидіти в тюрмах. Це моя принципова позиція. І не тільки корупціонери, а й ті, хто дозволяє або не реагує на кричущі факти корупції. Тому що повинна бути не тільки кримінальна, але і політична відповідальність. Можу підкреслити, що вчора у мене була зустріч із головою Миколаївської обласної державної адміністрації Вадимом Меріковим, і, не зважаючи на певні досягнення, роботу з АТО і іншими речами, після розмови зі мною Вадим Меріков написав заяву про звільнення з посади голови обласної державної адміністрації. Це є політичною відповідальністю. Підкреслюю, що цим не обмежиться ", – сказав Порошенко.

Президент нагадав про історію з першим заступником голови Миколаївської облдержадміністрації Миколою Романчуком.

"Заступник губернатора в Україні був заарештований усього один раз – якщо я не помиляюся, це було в Рівненській області – зусиллями самого нового губернатора. У Миколаївській області, на жаль, цього не сталося. І потрібно було приїжджати прокурорським працівникам, службістам із Києва для того, щоб зупинити корупційні факти в Миколаєві", – сказав він.

Зазначимо, Вадим Меріков очолював Миколаївську ОДА з кінця липня 2014 року.

Нагадаємо, в Миколаєві під час спецоперації СБУ та військової прокуратури за вимагання хабара близько $100 тисяч затримали чотирьох високопосадовців, серед яких перший заступник голови Миколаївської ОДА, Герой України Микола Романчук. За словами генпрокурора Юрія Луценка, вони входили до злочинної групи, яка вимагала й отримала хабарі за надання дозволу на видобуток вапняку в одному із районів Миколаївської області.

При обшуку в Романчука виявили валізу, в якій знаходилися кілька сотень тисяч доларів США, золоті прикраси і фашистські хрести, також під його будинком знайшли підземні тунелі з дорогоцінностями.