Він відзначив, що в Миколаївській області сталася низка резонансних подій, пов'язаних із порушенням прав людей, що до депутатів облради надходять скарги як з кримінальних питань, так і не кримінальних (вимагання, порушення в дозвільній системі, перевищення службових повноважень представниками різних структур).
«Враховуючи події, що відбуваються в Миколаївській області, пропоную ввести в штат обласної ради посаду радника з прав людини. Це має бути депутат облради зі статусом держслужбовця. Людина, яка мала б повноваження втрутитися у неоднозначну ситуацію, розібратися в ній, одержати достовірну інформацію і зробити все для того, щоб в області було верховенство закону. Важливо, щоб ця людина була шанованою, авторитетною, такою, що знає законодавство України, а найголовніше – щоб була готовою присвятити себе цій роботі», – сказав Дятлов.
Він запропонував присутнім визначити з числа депутатів фракцій кандидата, який би мав такі якості та міг би взятися за цю роботу.
Пропозицію голови облради керівники фракцій підтримали одностайно.
Вони запропонували зібратися найближчим часом і розглянути представлені кандидатури, а також розробити детальне положення про статус такого радника – уповноваженого з прав людини.
Також, як повідомили у прес-службі, учасники погоджувальної ради прийняли заяву, в якій висловили стурбованість ситуацією, що склалася в Миколаївській області, висловили співчуття потерпілій Ірині Крашковій, відзначили, що буде потрібен час не тільки для її повного одужання, а ще більше часу – для реабілітації та соціальної адаптації.
Депутати наголосили, що необхідно зробити все для того, щоб вона швидше повернулася до нормального життя в суспільстві та зажадали від правоохоронних органів об'єктивного розслідування і справедливого покарання всіх винних.
Під заявою свої підписи поставили голова Миколаївської облради Дятлов, керівник фракції Партії регіонів Петро Зібров, представник фракції «Фронт Змін» Оксана Янішевська і керівник фракції Комуністичної партії Сергій Пучков.
Нагадаємо, 28 червня міліціонер Дмитро Поліщук (племінник прокурора Заводського району Миколаєва) та таксист Сергій Рябіненко були затримані за підозрою у скоєнні зґвалтування, розбійного нападу та нанесенні тяжких тілесних ушкоджень мешканці Врадіївки Ірині Крашковій.Суд обрав підозрюваним запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на термін 60 діб.
Водночас місцеві мешканці вимагали притягнути до відповідальності ще одного підозрюваного у скоєнні злочину, на якого вказала потерпіла – старшого лейтенанта міліції Євгена Дрижака. Міліціонер є похресником начальника Миколаївського облуправління міліції Валентина Парсенюка.
У прокуратурі Миколаївської області запевняли, що Дрижак має алібі – у момент скоєння злочину він нібито був на чергуванні в РВВС. Однак вже 2 липня Дрижака затримали та перевели зі статусу свідка в статус підозрюваного у кримінальному провадженні. 3 липня його заарештували до 15 серпня.
Натомість Amnesty International в Україні вимагає незалежного розслідування звинувачень проти міліціонерів.
Читайте також: Бунт у Врадіївці очима місцевих мешканців: «Люди у нас спокійні… У нас міліція неспокійна».