Голова МВС Словаччини вирішив піти у відставку через гучну справу про вбивство журналіста

12 Березня 2018, 12:44

Міністр внутрішніх справ Словаччини Роберт Каліняк заявив, що подає у відставку, на вимогу молодшого партнера по коаліції усунути близького союзника прем'єр-міністра Роберта Фіцо. Про це пише Reuters.

"Це важливо для збереження стабільності, тому я вирішив піти з посади віце-прем'єра та міністра внутрішніх справ", – сказав Каліняк на прес-конференції у понеділок, 12 березня.

Нагадаємо, журналіст Ян Кучак був застрелений разом зі своєю нареченою, за даними правоохоронців, у період з 22 по 25 лютого. Тіло 27-річного репортера та його подруги-однолітка знайшли у їхньому будинку в населеному пункті Велька Мача неподалік міста Трнава. Причиною смерті стали вогнепальні поранення: журналісту куля потрапила в груди, його дівчині – в голову.

Найбільш вірогідним мотивом убивства правоохоронці вважають професійну діяльність журналіста, який розслідував діяльність італійської мафії на сході Словаччини та її можливі зв’язки з близьким оточенням прем’єр-міністра Роберта Фіцо. Італійська сторона заявила, що до вбивства може бути причетне велике організоване злочинне угруповання «Ндрангета», що базується на півдні Італії. Журналіста поховали 3 березня, його наречену – днем раніше.

Поліція 3 березня повідомила, що відпустила всіх сімох затриманих італійців у зв’язку з розслідуванням вбивства, серед яких були люди з прізвищами та ініціалами осіб, деякі з котрих є схожими з іменами італійських бізнесменів – фігурантів останнього розслідування Кучака.

Згодом у 25 містах Словаччини провели мітинги з вимогою розслідування убивства журналіста Яна Куцяка, на вулиці вийшли тисячі людей.

Також нещодавно президент Словацької Республіки Андрей Кіска заявив про можливість проведення дострокових парламентських виборів для відновлення довіри суспільства до держави.