Голова МВС розповів, навіщо правоохоронцям потрібен мільярд гривень

Акценти
27 Листопада 2012, 23:57

"Як повноцінно зможе працювати кодекс? Добре, браслети поки можна замінити. А як бути з роботою слідчих з Єдиним реєстром досудових розслідувань?", – сказав Захарченко ,відповідаючи на питання щодо можливого заощадження у фінансуванні.

"Кожен слідчий повинен бути забезпечений комп'ютером, щоб мати доступ до реєстру. Сьогодні більшість слідчих на роботі користуються своїми особистими комп'ютерами. І це неправильно: у кожного повинен бути службовий комп'ютер, який має придбати міністерство", – зазначив міністр.

"Якщо вже говорити про питання фінансування, то, згідно з КПК, повинні бути переобладнані і слідчі кімнати. Далі – ізолятори тимчасового тримання. В них теж необхідно створити відповідні умови. На це і потрібно фінансування", – заявив Захарченко.

При цьому він уточнив, що "міняти штатну чисельність ми не можемо".

"Але ми плануємо поміняти п'ять-сім тисяч осіб всередині структури. Сьогодні нам потрібно збільшити кількість слідчих. Тут два варіанти. Перший – зменшити кількість співробітників в інших службах. Або другий – ввести додаткові посади інспекторів-слідчих, які змогли б одночасно проводити деякі процесуальні дії", – підсумував міністр.

Як раніше повідомлялося, міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко заявляв про необхідність додаткового фінансування Міністерства внутрішніх справ на 980,5 млн гривень для впровадження нового Кримінально-процесуального кодексу.

Нагадаємо, 14 травня Янукович підписав новий Кримінально-процесуальний кодекс. Він набув чинності 20 листопада.

90