«Як на мене, вона (Україна – Ред.) туди (до авторитаризму – Ред.) не рухається: вона й так під авторитарною владою», – сказав Ґросс.
«Те, як правляча партія нехтує автономністю держави, а інтереси великого капіталу домінують у виборчому законодавстві та політиці, і те, як загальний інтерес забуто на користь окремих приватних економічних інтересів, – усе це ознаки факту, який уже існує, а не з’явиться колись у майбутньому», – пояснив він.
Читайте також: Глава спостерігачів від ПАРЄ: У ЄС мають усвідомити, що голос українського уряду – це не голос народу
На запитання, як змінився характер і хід парламентської кампанії в Україні від останніх виборів 2007 року, голова місії спостерігачів від ПАРЄ відповів: «Якщо хочете короткий підсумок, то скажу: ми стали свідками тенденції до нарощення авторитаризму».
«Сьогодні олігархи й гроші мають іще більше влади, ніж 2007-го, вони контролюють державну сферу», – відзначив Ґросс, додавши, що поправки до виборчого законодавства посилили їхній вплив та позиції на цьогорічних виборах.
«Гроші стали ще сильнішими і впливовішими, а громадяни почуваються витиснутими на маргінес і ще дужче усунутими від процесу. Набагато більше людей, ніж у 2007 році, не впізнають свого вибору в парламенті, обраному в жовтні 2012-го», – вважає Ґросс.
Повний текст інтерв’ю з головою місії спостерігачів від ПАРЄ читайте у № 45 «Українського тижня».