Голова Мін’юсту розповів, коли розпочнеться процедура екстрадиції Карпюка і Клиха

20 Травня 2016, 09:15

Згідно з Конвенцією про передачу засуджених, після набуття вироком чинності Миколі Карпюку і Станіславу Киху, за наявності заяви від їхніх родичів чи адвокатів, Мін'юст почне процедуру повернення їх на територію України. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко в ефірі "5 каналу".

"Крім публічності, це два механізми: юридичний, який ми застосовуємо до всіх політв'язнів – Клих і Карпюк будуть ще додатково двома політв'язнями, які приєднаються до великого списку, в якому вже понад 25 осіб. Після набуття вироком чинності, за наявності заяви від їхніх родичів чи адвокатів, ми запустимо процедуру, яку запустили щодо Афанасьєва, Сенцова, Надії Савченко – процедуру повернення їх на територію України за Конвенцією про передачу засуджених осіб, тому що вони є громадянами України!" – сказав Петренко.

За його словами, якщо Російська Федерація на це не погодиться, виникне необхідність застосовувати міжнародний тиск і дипломатичні переговори.

"Якщо Росія відмовиться, тоді це тільки міжнародний тиск і дипломатичні переговори. Паралельно з цим відбуваються дипломатичні переговори, в принципі, щодо всіх, в тому числі і щодо цих двох наших співвітчизників, і президент України заявив, що вони повинні бути повернуті в рамках мінських домовленостей", – додав міністр.

Нагадаємо, російська влада звинувачує лідера УНСО Миколу Карпюка і журналіста Станіслава Клиха в «участі в банді, вбивстві й замаху на вбивство російських військовослужбовців» під час Першої чеченської війни у 1994-1995 роках. Спецслужби РФ викрали Карпюка в березні 2014 року в Чернігівській області, а Клиха затримали в серпні того ж року в російському місті Орел.

Українці заперечують свою провину і заявляють, що були незаконно затримані, а зізнання були отримані російським слідством під тортурами.

19 травня, у Верховному суді російської Чечні українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху присяжні винесли обвинувальний вердикт: їх визнали винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненнй кількох десятків російських солдатів.

Цього дня суд продовжив арешт Карпюка і Клиха до 27 серпня.