Голова люстраційного департаменту Мін’юсту розкритикувала Порошенка за незвільнення суддів КСУ

21 Березня 2016, 14:46

Президент Петро Порошенко не скористався за час перебування на посаді своїм правом на звільнення Юрія Бауліна тп Сергія Вдовиченка – суддів Конституційного суду, які проголосували за розширення повноважень Віктора Януковича у 2010 році. Про це заявила на сторінці у мережі Facebook директор Департаменту з питань люстрації Мін’юсту Тетяна Козаченко.

«24 лютого 2014 року депутат (нинішній Президент) Петро Порошенко голосував щодо порушення присяги суддями Конституційного Суду, які скасували частину Конституції України та надали Януковичу надповноваження, на які його ніхто не обирав, в тому числі діючими зараз суддями КСУ: 1. Баулін Юрій Васильович, 2. Вдовіченко Сергій Леонідович, 3. Гультай Михайло Мирославович, 4. Запорожець Михайло Петрович, 5. Сергейчук Олег Анатолійович, 6. Шаптала Наталія Костянтинівна», – написала Козаченко.

Вона наголосила, що після отриманнря повноважень президента Порошенко не звільнив указаних суддів, хоча мав на те право.

«При цьому ставши Президентом, не реалізував підтверджене ним голосування і не звільнив суддів КСУ Ю.Бауліна та С.Вдовиченко (призначені по квоті президента) за порушення ними присяги. Хоча такі самі судді були звільнені ВРУ (по квоті ВРУ) за те саме рішення, по якому всі ці судді голосували РАЗОМ. Тільки одні звільнені за порушення присяги, а інші такі самі продовжують бути суддями Конституційного суду», – додала Козаченко.

Окрім того, 13 з 47 нардепів, які звернулися до КСУ щодо незаконності люстрації, також підтримали постанову про звільнення суддів за порушення присяги.

«І ще: 13 народних депутатів з 47, які звернулися до КСУ щодо Закону Про очищення влади, також голосували за те, що вищезазначені судді порушили присягу.Я не стверджую, я цитую Постанову ВРУ від 24.02.2014 року. До речі, як там називають число 13? Чортова дюжина?», – повідомила голова департаменту.

Нагадаємо, раніше голова Венеціанської комісії розкритикував український закон про люстрацію.

Також нагадаємо, за словами нардепа Леоніда Ємця, у вівторок, 22 березня, Конституційний суд ухвалить рішення стосовно законності люстрації в Україні.