«Ми можемо говорити про знецінення вільних демократичних референдумів. Говорити про те, що жоден стандарт не був порушений під час цього фарсу, – неправильно. Адже жоден стандарт не був дотриманий: ні на етапі підготовки, коли не було в суспільстві нормальної агітації щодо винесених питань, ні бюлетенів, які були доступні у вільному обігу, які ніким не контролювались (ні їхня кількість, ні захист)», – наголосив Черненко.
За його словами, важко говорити і про чесність і компетентність членів комісії.
«Люди не знали, де їм голосувати. У списки виборців включали одну й ту ж людину кілька разів. Окрім того, фізично ту кількість голосів, яку було заявлено організаторами, за такий короткий час порахувати просто неможливо. Отже, цифри були заготовлені», – заявляє Черненко.
За оцінками КВУ, у псевдореферендумі взяло участь від 20 до 50 тисяч виборців.
«Важко порахувати, скільки справді взяло участь у референдумі, але точно – не більше 50 тисяч осіб», – заявляє Черенко.
Як повідомлялось, 11 травня на Донбасі пройшов псевдореферендум.
В.о. президента Олександр Турчинов вважає "референдум" на Донбасі фарсом не буде мати жодних юридичних наслідків, окрім кримінальної відповідальності його організаторів. А ЦВК назвала проведення "референдуму" на Донбасі імітацією.
Тим часом у Кремлі заявили, що Росія має намір "з повагою" ставитися до результатів псевдореферендума проросійських терористів на Сході України.
Читайте також: «Референдум» на Донбасі: зрежисований натовп, відсутність спостерігачів і бюлетені у ящиках з-під масла