Голова КВУ: Рішення про перевибори в п’яти округах приймалося не в ЦВК

Акценти
5 Листопада 2012, 22:55

«Я думаю, що рішення постанови приймалося не ЦВК, а трохи вище. Це рішення, яке хоче, хоч якось згладити ту ситуацію, яка зараз відбувається», – наголосив Черненко.

«Мене здивувало, чому ЦВК звернулося до Верховної Ради, щоб вони там призначили нові вибори. Тому що, якщо ЦВК за сукупністю обставин не може встановити  вибори (результати – ред.) на даних округах, вона може призначити своїм рішенням проміжні вибори, які мають відбутись не пізніше як за 60 днів після опублікування рішення ЦВК», – додав він.

 Нагадаємо, 5 листопада ЦВК ухвалила постанову про неможливість встановити достовірні результати виборів в п'яти одномандатних округах: 94, 132, 194, 197, 223.  ЦВК пропонує провести повторні вибори у цих округах і звернутися до Верховної Ради з відповідною пропозицією.

Заступник голови парламентського комітету з питань державного будівництва й місцевого самоврядування, член фракції НУ-НС Юрій Ключковський заявив, що парламент не має повноважень розглядати призначення повторних виборів депутатів Верховної Ради у мажоритарних округах. На його думку, прийнявши таке рішення, ЦВК визнала, що нездатна виконувати свої повноваження.

90