Голова КВУ не виключає застосування сценарію організованого хаосу на виборах у проблемних округах

15 Листопада 2013, 18:05

Черненко зауважив, що такий розвиток подій можливий у тому випадку, якщо не спрацює технологія двійників, що «працюють на відтягування голосів», чи інші технології фальсифікації.

«Якщо побачать перед виборами, що не вдалося дати нормальний результат, то може використовуватися варіант зриву. Однак, думаю, він сьогодні не головний і пріоритетний», – зазначив він.

«Така ситуація спостерігається наразі на тих округах, де зареєстрована значна кількість кандидатів. Якщо велика кількість спостерігачів, довірених осіб кандидатів прийдуть на дільниці, ясна річ, всі не помістяться, не всіх пустять, потім вони це оскаржуватимуть. Приклад – вибори на одній з дільниці на Київщині були визнані недійсними, бо туди не пустили спостерігачів», – сказав Черненко.

«Це не означає, що очевидний сценарій зриву, він може бути запасним. Це (значна кількість кандидатів. – Ред.) може стати елементом хаосу. А де більше хаосу – там більше можливостей. Тому це створює певні передумови і можливості для зриву (виборів. – Ред.)», – пояснив він.

Основною метою реєстрації значної кількості кандидатів, за словами голови КВУ, – «отримання контролю над дільничними комісіями».

«Чим більше технічних кандидатів, тим більша імовірність, що представники як не одних, то інших потраплять до комісії. Це головна мета», – додав він.

За припущеннями Черненка, якщо плануватиметься сценарій зриву виборів, то кількість зареєстрованих кандидатів на момент завершення виборчої кампанії не зменшиться.

«Згадаймо вибори в Севастополі влітку, коли таких кандидатів на момент реєстрації було близько 40, з яких 13 – в останній день знялися. Вони виконали свою технічну функцію під час планування комісій. Можливо подібна картина буде і на довиборах. Тобто це (кількість кандидатів. – Ред.) – індикатор (сценарію зриву виборів. – Ред.). Якщо в останній момент побачимо велику кількість тих, хто зніме свою кандидатуру з виборів, це означатиме, що від сценарію зриву відмовилися. Якщо ж така кількість осіб дійде на вибори, це означатиме, що може готуватися сценарій організованого хаосу», – зазначив він.

Нагадаємо, заданими Центральної виборчої комісії, наразі у п'яти проблемних округах зареєстровано 191 кандидата. Найбліьша кількість їх – в окрузі №94 (83) та №223 (66).