Голова КСУ заявила, що рішення суду не звільняє підозрюваних у держзраді і тероризмі

27 Червня 2019, 12:56

Визнання Конституційним Судом неконституційною частини 5 статті 176 Кримінального процесуального кодексу не призведе до масового звільнення підозрюваних у держзраді, тероризмі та перешкоджанні ЗСУ.

 

Про це сказала голова Конституційного Суду Наталя Шаптала  під час участі у конференції у Києві, коментуючи висловлювання генпрокурора Юрія Луценка.

 

«Я не буду давати оцінку висловлюванням генпрокурора, але, напевно, він неуважно читав рішення Конституційного Суду… Це рішення не дає підстави, щоб усіх людей, які перебувають під вартою, зараз випустили», – зазначила Шаптала.

 

Також вона додала, що КС скасував п’яту частину статті 176, однак у цій статті КПК є ще чотири частини, які передбачають, що під час обрання запобіжного заходу суд має ухвалити вмотивоване рішення.

 

«Суд має вказати, що це тяжкий злочин, що людина може сховатися від слідства і тиснути на свідків. У цьому випадку частина п’ята статті 176 є безальтернативною. В цій ситуацій прокурор підміняє суд. І суду не треба доводити, чи є там докази», – заявила голова КС.

 

До того ж , інші чотири частини статті 176 КПК залишаються чинними і тепер суд, перш ніж обрати запобіжний захід, має визначити, чи дійсно злочин мав місце, «тобто, має бути проведене дослідження, щоб зрозуміти, чи є склад злочину».

 

Нагадаємо, що Конституційний суд України (КСУ) у вівторок, 25 червня, визнав незаконною норму Кримінально-процесуального кодексу про обрання підозрюваним запобіжного заходу у державній зраді або терористичних діях тільки у вигляді утримання під вартою. За відповідне рішення проголосували 10 суддів з 17.