Голова КСУ підтримав ініціативу закріпити в Конституції прагнення членства України в ЄС та НАТО

3 Березня 2018, 18:06

Голова Конституційного суду України Станіслав Шевчук вважає дуже важливим зафіксувати в Конституції прагнення України до членства в Євросоюзі і НАТО. В інтерв’ю Радіо Свобода він заявив, що підтримує таку пропозицію президента України Петра Порошенка.

 

«Так, я це підтримую, це дуже важливо. Це зробить шлях наших європейських змін, перетворень необоротним», – сказав Шевчук.

 

Як пояснив голова КСУ, це буде додатковим нагадуванням парламентаріям наступних скликань про те, куди має рухатися Україна.

 

«Політики змінюються при владі і парламенти змінюються, але Конституція має бути стабільною і захищеною від постійних змін. Коли нове скликання парламенту приходить, депутати мають пам’ятати, що ми робимо і що ми ще зробимо для того, щоб Україна стала ближчою до Європи і стала частиною європейських і, можливо, євроатлантичних структур», – зазначив він.

 

Нагадаємо, 28 лютого на прес-конференції президент України Петро Порошенко заявив про пропозиції заякорити у Конституції європейську та євроатлантичну інтеграцію країни.

 

”Є пропозиції заякорити в Конституції європейську та євроатлантичну інтеграцію. Обидві ідеї зараз, як свідчать опитування громадської думки, є консолідуючими суспільство, користуються широкою підтримкою у суспільстві, і в той же час, коли піднімають голови антиєвропейські політичні сили, які прагнуть реваншу, на мою думку, поправки до Основного закону могли б стати страховкою від будь-яких несподіванок та імперативом для всіх політичних сил на роки вперед. Прагнення до членства в ЄС, членства в НАТО можна зафіксувати у преамбулі Конституції. Для чого достатньо підтримки двох третин конституційного складу Верховної Ради. І в стадії голосування законопроекти, які стосуються питань національної оборони та безпеки, дають мені підстави для стриманого оптимізму”, – сказав президент.