Голова Херсонської ОДА пропонує за ринковою ціною продавати технічну воду в Крим

13 Листопада 2014, 22:37

Голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Путілов запропонував продавати технічну воду в Крим за ринковою ціною. Про це Путілов заявив сьогодні в ефірі телеканалу "Скіфія", передає прес-служба ОДА.

"Росія постачає нам газ за середньоєвропейською ціною, хоча насправді ми платимо дорожче, ніж ряд європейських країн. Нам кажуть, що це нормальні ринкові відносини. Як ми знаємо, сьогодні немає яких-небудь договірних відносин між Україною і тимчасово аннексированным Кримом з приводу постачання води Північно-Кримського каналу. Хоча такі відносини повинні бути", – сказав Путілов.

За його словами, Херсонська область щорічно поставляє в Крим близько 1 млрд кубометрів технічної води, а за середньоєвропейськими цінами кубометр коштує 1 євро. "Відповідно, Україна, а значить і Херсонська область, могли б отримувати значні суми грошей у свої бюджети", – вважає голова ОДА.

Він також додав, що після того, як набула чинності вимога декларувати всі товари і вантажі, що переміщуються через адміністративний кордон з Кримом, є можливість змінити взаємини з Кримом.

Нагадаємо, у квітні надходження води з Дніпра Північно-Кримським каналом було припинено, в Криму виникли значні проблеми з водопостачанням.

На території Херсонської області у 1961—1971 роках був збудований Північно-Кримський канал для зрошування земель посушливих регіонів України (Херсонської області і Криму) водами Дніпра. Починається з Каховського водосховища, доходить до Керчі. Довжина – 402,6 км, максимальна пропускна спроможність – 300 м/с.

У 1986 році площа зрошування становила 380 тис. га і обводнення понад 600 тис. га.

Канал забезпечував водою Феодосію, Керч, Судак, частину сіл Ленінського району Криму, селища Сімферопольського району (Комсомольське, Гресовське), деякі райони Сімферополя.

За словами самопроголошеного "прем’єр-міністра" Криму Сергія Аксьонова, нинішніх запасів води вистачить для безперебійного забезпечення водою Сімферополя до березня 2015 року.