Голова ізраїльської опозиції заявив, що в разі перемоги на виборах готовий говорити про постачання Україні зброї

Акценти
24 Жовтня 2022, 19:30

Лідер ізраїльської опозиції Біньямін Нетаньяху висловив готовність розглянути питання про постачання Києву оборонної зброї, відзначивши відхід від своєї попередньої підтримки Росії, – повідомляє аш-Шарк аль-Авсат.

Якщо Нетаньягу повернеться до влади на виборах наступного місяця, він «розгляне», чи постачатиме Ізраїль зброю Україні, і очікує, що його можуть попросити стати посередником у переговорах між Україною та Росією, заявив він в ексклюзивному інтерв’ю USA TODAY.

«Якщо я стану прем’єр-міністром, це питання (про посередництво), ймовірно, знову постане», – сказав він.

Нетаньягу сказав, що президент Росії Владімір Путін «керується своїм баченням відновленням великого російського царства».

«І я сподіваюся, що він передумає», – сказав він. «Але я не хочу грати в психолога. Я хочу бути прем’єр-міністром, отримувати всю інформацію, а потім приймати рішення про те, чи робити щось у цьому конфлікті, окрім уже зробленого і, якщо так, то що саме».

Варто відзначити, що раніше Нетаньягу в ізраїльському політикумі позиціонував себе як друга Росії, а в якості політичної реклами 2019 року на штаб-квартирі своєї партії Нетаньягу повісив величезний плакат, де він потискає руку Путіну. Через це свіжу заяву екс-прем’єра видання аш-Шарк аль-Авсат називає «різкою зміною позиції на користь України»

Тим часом прем’єр-міністр Ізраїлю Яїр Лапід попередив, що військова співпраця Росії та Ірану в Україні становить глобальну небезпеку.

«Ми, природно, вважаємо, що відносини між Росією та Іраном є серйозною проблемою не тільки для Ізраїлю, але й для України, Європи та всього світу».

«Іран – небезпечна терористична держава, і той факт, що Росія веде з ним бізнес, ставить під загрозу весь світ», – додав він в інтерв’ю російськомовному телеканалу RTVI.

Лапід заявив, що «абсолютно неприйнятно» те, що Тегеран передав Москві безпілотники, які використовувалися в його атаках.

Старший радник президента України Михайло Подоляк у четвер розкритикував рішення Ізраїлю не постачати Україні системи ППО.

Подоляк зазначив своє розчарування, а разом з ним і розчарування України в цьому рішенні, оскільки, як він сказав журналістам, «Ізраїль вирішив опинитися не на тій стороні історії».

Нагадуємо, що минулого тижня міністр оборони Ізраїлю Бені Ганц заявив, що його країна не постачатиме зброю Україні.

96