Голова Івано-Франківської облради: за мовний закон треба судити нардепів

Акценти
27 Листопада 2012, 19:22

Сьогодні  міський суд Івано-Франківська мав розглянути справу за позовом керівника Російської общини Олександра Волкова стосовно рішення облради про «невизнання так званого закону України про мови авторства Колесниченка-Ківалова». Судове засідання перенесли на 17 грудня.

Свободівець вважає, що «мовний закон був проштовхнутий і прийнятий організованою групою можливих потенційних злочинців».

 Василь Скрипничук наголосив, що Івано-Франківська обласна рада відстоюватиме своє рішення про те, що «єдиною мовою офіційної діяльності в області підприємств, установ та організацій всіх форм власності, мовою діловодства є державна українська мова», «аж до Вищого суду».

Як повідомлялось, це один схожий позов обласного прокурора нещодавно зупинив Адміністративний суд в Івано-Франківській області.

 У серпні Івано-Франківська обласної ради прийняла рішення про неприйняття мовного закону.   Івано-Франківська міська рада напередодні також виступила проти закону про основи мовної політики.

3 липня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №9073 "Про основи державної мовної політики". «За» проголосували 248 народних депутатів

90