Голова ЄДАПСу зареєстрував авторські права на український паспорт

14 Грудня 2012, 10:37

Одним із засновників ТОВ «ЮС-дизайн»  є голова консультативної Ради консорціуму ЄДАПС Юрій Сидоренко. Він значиться також як і автор винаходу. Із 1993-го року Сидоренко проживає у Швейцарії.

У 2006 році ТОВ «ЮС-дизайн» вже реєструвало промисловий зразок на закордонний український паспорт, і саме цей варіант держава обрала для запуску в масове виробництво.

Із 2008-го року ЄДАПС отримав державних замовлень на виготовлення різних документів на суму близько 1,3 млрд грн. 

Минулого року МВС купувало паспорти в ЄДАПСу в середньому за ціною 150 грн. Народний депутат Геннадій Москаль оприлюднював інформацію, що, якби держава замовила паспорти в закордонних компаній,  їхня ціна склала би 70-80 грн.

Нагадаємо, закон про Єдиний державний демографічний реєстр, який вводить в обіг паспорти із безконтактним носієм інформації, набув чинності 6 грудня.

Введення в Україні біометричних паспортів обумовлено Планом дій щодо запровадження безвізового режиму з ЄС, схваленим у листопаді 2010 року.

Народний депутат Василь Грицак, який представляє інтереси консорціуму ЄДАПС, вважає, що виготовлення нового паспорту коштуватиме 350 грн.

Читайте також: Підступна біометрика: під прикриттям виконання вимог ЄС намагаються пролобіювати корупційні інтереси провладного бізнесу