Голова Гельсінської комісії США закликає учасників саміту ОБСЄ захистити демократію у Києві

4 Грудня 2013, 17:16

«Я глибоко занепокоєний нещодавнім насильством на вулицях. Жорстоке застосування сили і побиття десятків журналістів свідчить про серйозне порушення зобов‘язань України як члена ОБСЄ щодо дотримання права на свободу виловлювання та свободу зібрання», – йдеться в офіційній заяві сенатора.

«Беручи до уваги останні події, хочу наголосити, що час для слів пройшов. Міністрам слід використати цю можливість та діяти у підтримку української демократії. Я закликаю представників держав, які беруть участь у зустрічі у Києві, підняти ясно та чітко питання, пов‘язані з правами людини», – наголосив Бенжамін Кардін.

Комісія США з безпеки і співробітництва в Європі, відома також як Гельсінська комісія, є незалежним урядовим органом США, створеним в 1976 році для контролю за дотриманням положень Гельсінкської угоди й інших зобов'язань у рамках Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

Україна завершує річне головування в ОБСЄ наприкінці грудня цього року.

Як повідомлялось, у Києві 5-6 грудня має відбутися зустріч міністрів закордонних справ країн ОБСЄ.

Нагадаємо, у вересні МЗС акцептувало пропозицію ТОВ «Міжнародний виставковий центр» на проведення Міністерського засідання ОБСЄ вартістю 45 млн грн.