Голова Газпрому заявив про можливе збільшення поставок російського газу до ЄС

27 Квітня 2017, 15:58

Очільник російського "Газпрому" Алєксєй Міллер вважає, що частка корпорації на ринку газу Європейського збільшиться, попри конкуренцію з боку постачальників скрапленого газу з терміналів LNG. Про це він розповів у телефонному інтерв'ю агенції Reuters.

"Європа може брати газ звідусіль. Зваживши її інвестиції в термінали LNG, трубопроводи все ж залишаються дешевшими та виграють в LNG і так буде в майбутньому", – вважає Міллер.

За його словами, поставки через Україну знизяться після 2020 р. (на цей час очікують початок роботи газопроводу Північний потік-2), але не припиняться цілком, як раніше говорили в Москві. 

Як пише Reuters, країни Східної Європи та Балтії відзначають, що новий трубопровід Північний Потік-2, що дозволить транспортування російського газу через Балтійське море, зробить з Євросоюзу заручника Москви. Інші країни, зокрема Німеччина, підтримують газогін з економічних причин.

Reuters також відзначає, що західні партнери в понеділок, 24 квітня, погодилися на новий спосіб фінансування проекту "Північний потік-2"

Міллер в інтерв'ю також зазначив, що на сьогодні Газпром б'є рекорд поставок 2016 року вже більше ніж на 10%, тому він сподівається нових рекордів та того, що частка Газпрому на європейському ринку зростатиме.

Як повідомляє Reuters, у 2016 році Газпром продав до Європи рекордні 179 млрд кубометрів газу.